Sense of Beauty

 3 skuteczne zabiegi na rozstępy
 
Kosmetyczne Instytuty

3 skuteczne zabiegi na rozstępy

Rozstępy. Wiele z nas uczy się je akceptować, myśląc, że jest za późno, żeby się ich pozbyć. Jednak wcale nie musimy się na nie godzić! Do dyspozycji mamy zarówno profesjonalne zabiegi na rozstępy jak i kosmetyki do stosowania w domu. Skuteczna redukcja rozstępów jest możliwa dzięki trójstopniowemu zabiegowi Hi-Tech wspomaganemu nowoczesną technologią REVICORE HI-TECH SYSTEM.

Jak powstają rozstępy?


Rozstępy to uszkodzenia umiejscowione w skórze właściwej. Zaburzona zostaje sprężystość skóry, w wyniku czego pojawiają się czerwone lub białe szpecące linie. Powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry, a także zerwania sieci włókien kolagenu i elastyny tworzących strukturę skóry. Skłonność do rozstępów często jest uwarunkowana genetycznie. Najczęściej można je zlokalizować na powierzchni ud, pośladków i brzucha, piersi i ramion. Potrafią naprawdę silnie obniżać ocenę własnej urody. Jak pozbyć się rozstępów? Niestety nie da się ich całkowicie usunąć bez interwencji chirurgicznej, jednak wprawna ręka i wiedza dobrego kosmetologa, który zastosuje odpowiedni zabieg może znacznie ograniczyć widoczność rozstępów.

Rozstępy występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Dotyczą około 70–90 proc. kobiet w ciąży. Obserwuje się je również wśród młodzieży: u 70 proc. dziewcząt i 40 proc. chłopców w wieku dojrzewania. Jednak redukcja rozstępów jest możliwa – kluczowe jest zastosowanie aktywnej pielęgnacji nowoczesnymi preparatami z jednoczesnym wykorzystaniem urządzeń Hi-Tech.
 

Jak walczyć z rozstępami? Zapobiegaj im!


Choć za rozstępy odpowiadają nasze predyspozycje genetyczne, to przestrzegając kilku zasad możemy skutecznie zapobiegać rozstępom:
 1. Działaj kiedy tylko zauważysz zmianę. Czerwono fioletowe pęknięcia na skórze to właśnie nieutrwalone rozstępy. Na tym etapie są w pełni usuwalne. Kiedy natomiast przybiorą kolor skóry oznacza to, że nie da się ich już zlikwidować.
 2. Stosuj sprawdzone kremy na rozstępy. Jakie właściwości powinien mieć krem na rozstępy? Powinien pracować na uelastycznienie skóry i zwiększenie jej gęstości, co zminimalizuje skutki rozciągania skóry i powstawania rozstępów.
 3. Masaż przeciw rozstępom czyni cuda. Poprawia ukrwienie, dotlenia komórki, co pomaga im szybciej się mnożyć i regenerować. W połączeniu z kremem na rozstępy stanowi dobry oręż do poprawy stanu skóry.
 4. Specjalistyczne zabiegi niekiedy są jedynym wyjściem, aby przerwać rozpoczęty  proces powstawiania rozstępów oraz zmniejszyć widoczność już powstałych zmian.
 

3-stopniowy zabieg Hi-Tech na rozstępy

 
Zabieg na rozstępy łączy w sobie zintegrowany system profesjonalnej pielęgnacji preparatami Dr Irena Eris Prosystem Professional oraz technologii Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System. Oznacza to, że działanie innowacyjnych preparatów wspomagane jest specjalistyczną aparaturą wspomagającą komórki do regeneracji.
 

Fazy zabiegu na rozstępy

 
Zabieg, ma na celu zminimalizowanie zmian na skórze poprzez dogłębne jej złuszczenie, a następnie pobudzenie do regeneracji. Wspomagany innowacyjną kuracją kosmetyczną, która dociera do głębokich warstw naskórka, daje efekty wygładzenia, rozjaśnienia i zmniejszenia widoczności blizn po rozstępach. Po zabiegu widzimy znaczną poprawę jędrność skóry zwiotczałej, zgrubienia zostają wygładzone, a koloryt skóry ujednolica się. Oto jak w szczegółach przebiega taki zabieg:

Mikrodermabrazja na rozstępy


I STOPIEŃ: MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA
Mechaniczne usuwanie pogrubionej warstwy naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa Dr Irena Eris REVICORE Hi-Tech System jest wyposażona w zróżnicowane diamentowe głowice ścierne o różnej gradacji, które stosuje się podczas zabiegu na rozstępy. To pierwszy krok do likwidacji rozstępów, w którym skóra zostaje intensywnie złuszczona oraz pobudzona do odnowy. Wykonuje się go, aby pobudzić komórki i uwrażliwić je na działanie kolejnych elementów zabiegu.

Mezoterapia na rozstępy


II STOPIEŃ: MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej. Wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektropolacji. Impuls elektryczny, docierając poprzez błonę komórkową do wnętrza komórki, wzmacnia efektywność kuracji. Składniki aktywne, jak Aktywator Genów Odmładzania, przenikają do głębszych warstw skóry.

Laser na rozstępy


III STOPIEŃ: RADIOFREKWENCJA RF-BIOLASER

Fale radiowe, docierając do skóry, rozgrzewają ją i powodują skrócenie (spiralizację) włókien kolagenowych. Efektem jest odbudowa nowego kolagenu oraz poprawa jakości i jędrności skóry, a także zwiotczeń. Poprzez zastosowanie Aktywnego Kolagenu w czasie działania fali radiowej zostaje osiągnięty efekt wygładzenia skóry, podczas gdy laser biostymulujący aktywuje funkcje naprawcze komórek.

Czytaj więcej w temacie nowoczesnych zabiegów na twarz i ciało
Skuteczność zabiegu potwierdzona badaniami w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.

Efekty zabiegu*
 
 • Wygładzenie skóry
 • Poprawa napięcia i elastyczności
 • Intensywne i długotrwałe nawilżenie
 • Poprawa gęstości skóry
 • Zmniejszenie widoczności rozstępów

*Pomiary parametrów skóry w Pracowni Badań Aplikacyjnych i Pracowni Analizy Obrazowej Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris po serii zabiegów.
 

Jaki krem na rozstępy stosować?


Skuteczna walka z rozstępami jak i cellulitem wymaga także systematycznej codziennej pracy w warunkach domowych. Oprócz skutecznych zabiegów pomogą też innowacyjne kosmetyki na rozstępy, które są przedłużeniem tych zastosowanych w trakcie zabiegów kosmetycznych.

DR IRENA ERIS PROSYSTEM HOME CARE
 
 • SELECTION SPECIAL FORMULA 513 Płyn z kwasem migdałowym 2%
 • ACTIVE ESSENCE CONCENTRATED FORMULA 787 Genomix–Koncentrat algowy do ciała – Aktywator Genów

Zobacz także