Sense of Beauty

 
Kosmetyczne Instytuty

Masaż głowy – sposób na idealny wypoczynek

Masz wiele spraw na głowie? Zamknij oczy. Ten zabieg wprowadzi cię w błogostan. Niezwykły masaż głowy wykonywany w Hotelach SPA Dr Irena Eris rozluźnia, relaksuje, dba o włosy i skórę. Każda kobieta powinna go spróbować!

Masaż głowy – odrobina luksusu dla zdrowia i urody


Idea masażu znana była już w starożytności, gdzie początkowo był on uzupełnieniem obrzędów religijnych, a potem elementem medycyny ludowej. W starożytnej Grecji masowano sportowców przed zawodami, podczas nacierania ich ciał oliwką. Dziś masaż to zabieg polegający na pobudzeniu organizmu do samoleczenia i regeneracji. Poddawać mu możemy całe ciało, ale jednym z najprzyjemniejszych zabiegów jest masaż głowy. Poprawia on mikrokrążenie skóry na głowie oraz w całym ciele.

Masaż głowy nie jest tylko jeden. Istnieją różne techniki, więc jeśli chcemy, aby sprawiał nam on przyjemność i przynosił ukojenie, należy spróbować różnych metod i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Możemy wyróżnić: masaż karku, masaż skóry głowy, masaż tkanki łącznej na skroni, ogólny masaż głowy, masaż potylicy. Masaż głowy stworzony w Hotelach SPA Dr Irena Eris to autorski zabieg ekspertów i współpracujących z nimi terapeutów orientalnych. Zastosowano w nim klasyczne techniki i elementy zaczerpnięte z masaży ajurwedyjskich i tajskich. Naprzemienne głębokie ruchy połączone z delikatnym głaskaniem opuszkami palców i stymulacją punktów energetycznych redukują napięcie, poprawiają ukrwienie skóry głowy, a tym samym wzmacniają mieszki włosowe. Cały zabieg trwa 20 minut.
 

Masaż głowy uśmierza ból

 
Masaż jest świetnym sposobem na relaks. Przynosi wewnętrzną harmonię oraz uwalnia od niepokoju a jednocześnie podnosi poziom koncentracji. Profesjonalnie wykonany masaż głowy to dobra alternatywa dla środków przeciwbólowych. Szczególnie dobrze radzi sobie z różnego rodzaju bólami głowy, które są najczęściej następstwem stresu, zbyt szybkiego trybu życia oraz braku czasu na odpoczynek i wyciszenie. Masaż głowy przynosi ulgę i upragnione odprężenie.

Czytaj także: Harmonia ciała i umysłu
 

Masz problem z kondycją włosów? Masaż skóry głowy je wzmocni

 
Specjaliści uważają, że nasze włosy zaprogramowane są genetycznie na przeżycie 120 lat. Niestety, wiele zewnętrznych i wewnętrznych czynników ma na nie bardzo niekorzystny wpływ. W efekcie mamy włosy rozdwajające się, łamliwe i wysuszone, a ich okres życia to już nie 120 lat, ale o wiele, wiele mniej. Masaż skóry głowy zbawiennie wpływa na stan naszych włosów. Pobudza krążenie krwi i dotlenia cebulki włosów. Odżywia skórę głowy i pomaga w pozbyciu się martwego naskórka, dzięki czemu stosowane później substancje odżywcze mają dostęp do mieszków włosowych. Masując głowę, pozbywamy się obumarłych włosów, które same w niedługim czasie by wypadły, tym samym przyspieszamy wzrost nowych, zdrowych włosów. Dzięki masażowi głowy pobudzamy wzrost tzw. baby hair, czyli małych włosków, które rosną w okolicy czoła. W Hotelu SPA Dr Irena Eris podczas masażu stosowany jest, pochodzący z Maroka, olejek arganowy, który zapewnia kompleksową pielęgnację skóry głowy i włosów. Zawarte w nim witamina E i NNKT mają intensywne właściwości nawilżające, wygładzające oraz odżywcze. Olejek poprawia miękkość i elastyczność włosów, nadając im optymalny połysk. Aplikowany na końcówki zapobiega rozdwajaniu, wmasowany w skórę głowy wpływa zaś na żywotność i stan włosów. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne i poprawiające kondycję skóry głowy.
 

Masaż głowy w warunkach domowych – to prostsze niż myślisz

 
Masaż głowy wykonywany przez profesjonalistów najlepiej wspierać masażem wykonywanym regularnie w domu. Masaż głowy zawsze rozpoczynaj od pozbycia się martwych włosów. Pociągaj włosy, ma to wyglądać jak czesanie, zaciskając przy tym delikatnie palce. Słabe i obumarłe włosy, powinny swobodnie wypaść. Ważne, aby masaż głowy wykonywany był na całej jej powierzchni. Masowanie należy wykonać jedynie opuszkami palców, najlepsze są nie za mocne i nie za słabe okrężne ruchy. Należy powtarzać stałą sekwencję ruchów palców, rozszerzać je na zewnątrz i wracać z powrotem do punktu wyjścia, wykonując cały czas okrężne ruchy. Masaż głowy w domu możemy wykonywać także za pomocą specjalnego masażera.


Masażer do głowy – niezbędny czy niepotrzebny?


Ręczny masażer do skóry głowy najczęściej wykonany jest z elastycznych nierdzewnych drucików, zakończonych gumowymi kulkami. Zabieg wykonany masażerem powinien zadziałać tak samo jak klasyczny masaż. Przesuwanie urządzenia po skórze głowy powinno rozluźniać mięśnie, pobudzać krążenie i działać odprężająco. Czy tak jest? Masażer do głowy bez wątpienia jest praktyczny, bo działa na krążenie krwi, więc pobudza porost włosów, hamuje ich wypadanie i działa przeciw łupieżowi, ale z pewnością nie zastąpi rozluźniającego masażu wykonanego przez profesjonalistę w specjalnie przygotowanym do tego pięknym miejscu.
Masaż głowy wykonasz w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris w całej Polsce.

Zobacz także