Sense of Beauty

 
Kosmetyczne Instytuty

Witamina młodości

To prawdziwa bohaterka. Odpiera ataki infekcji, zwiększa odporność, walczy z nowotworami, a także wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. chroni przed oparzeniami słonecznymi, rozjaśnia i nawilża skórę, a także nie pozwala się przedwcześnie zestarzeć. Niech żyje witamina C!
Sami jej nie produkujemy, lecz przyjmujemy ją wraz z pokarmem lub suplementami diety. Ma ona szczególne znaczenie dla organizmu. Jej obecność jest niezbędna w procesie powstawania kolagenu, podstawowego biała tkanki łącznej, który odpowiada za elastyczność skóry. 

Dzisiaj należy do jednych z najważniejszych i najlepiej przebadanych składników w kosmetyce. Podana w odpowiednio wysokim stężeniu w kremie czy serum jest doskonałym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki, chroni przed promieniowaniem UV  i przed przedwczesnym starzeniem się, ponadto nawilża, działa przeciwzapalnie i rozjaśnia przebarwienia (co w przypadku cery naczynkowej czy trądzikowej jest nieocenione). Wykorzystuje się ją też w zwiększonych dawkach do zabiegów w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych. Wiosenne kuracje z witaminą C doskonale rozświetlają, rozjaśniają przebarwienia i poprawiają koloryt skóry. Świetnie poradzą sobie z szarą cerą po zimie. 

Warto aplikować ją bezpośrednio na cerę, by wykorzystać jej właściwości odmładzające. Dostarczaj zatem ją skórze w kremach i esencjach w codziennej pielęgnacji (zwłaszcza latem, kiedy potrzebujesz większej ochrony przeciwsłonecznej), a raz na miesiąc zafunduj sobie uderzeniową dawkę w gabinecie.

W przypadku każdej wizyty w Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris czy w placówce Beauty Partner, kosmetyczka przeprowadza wywiad kosmetyczny i stawia diagnozę, by następnie zaproponować odpowiedni program pielęgnacyjny, zarówno w gabinecie, jak i w domu. Na wiosnę doskonałym zabiegiem może być VITAMIN C 30%.

W pierwszym etapie zabiegu VITAMIN C 30%, po zmyciu i demakijażu, nakłada na twarz, szyję i dekolt preparat 30% witaminy C, czyli kwasu L-askorbinowego*, który złuszcza i odświeża skórę, w widoczny sposób ją rozjaśnia, a przede wszystkim działa odmładzająco – pobudzając skórę do produkcji kolagenu.
W celu wzmocnienia efektów zabiegu polecamy do pielęgnacji domowej produkty z serii Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE ACTIVE ESSENCE CONCENTRATED FORMULA Dermorewitalizacja Koncentrat energizujący z 5% witaminą C do twarzy lub 10% WITAMINA E – dermoodmładzanie, Koncentrat wygładzający do twarzy z 10% witaminą E. Kosmetyki są dostępne w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris, oraz placówkach Dr Irena Eris Beauty Partner.
*Kwas askorbinowy występujew dwóch formach oznaczanych literami L i D – od lewoskrętna i prawoskrętna. Tylko forma lewoskrętna wykazuje sto procent  biologicznej aktywności witaminowej i może być przyswajana oraz wykorzystywana przez skórę, tylko ta forma stosowana jest w kosmetyce. 

W kolejnym etapie kosmetyczka wykonuje Masaż Firmowy Dr Irena Eris przy użyciu preparatu z witaminą E 10%. A warto przypomnieć, że witamina E świetnie współdziała z witaminą C, a do tego bierze udział w tworzeniu kolagenu, poprawia elastyczność, wygładza i nawilża skórę. 

Masaż Firmowy Dr Irena Eris łączy masaż klasyczny, elementy drenażu limfatycznego i stymulację punktów energetycznych. W naturalny sposób wzmacnia odżywienie i dotlenienie skóry. Eliminuje napięcie mięśni oraz działa pobudzająco, jednocześnie łagodząc stres. Ma także wpływ na poprawę samopoczucia. Jest naturalną, skuteczną metodą poprawy wyglądu skóry. Na zakończenie proponujemy maskę z ekstraktem z ziół, która wzmacnia działanie preparatów przed nią aplikowanych, działa liftingująco i wygładzająco.

Zobacz także