Sense of Beauty

 
Kosmetyki

Algorithm Dr Irena Eris – kompleksowa pielęgnacja po 40. roku życia

Czterdziestka to piękny wiek, ale też bardzo trudny dla naszej skóry, która potrzebuje dodatkowego nawilżenia i regeneracji. Jak o nią dbać? Kremy przeciwzmarszczkowe z serii Algorithm Dr Irena Eris zapewnią skórze wszystko czego potrzebuje w tym okresie.
Czterdzieści lat to moment przełomowy dla naszej skóry – uwidaczniają się bruzdy nosowo-wargowe, kąciki ust zaczynają opadać, na czole pojawiają się wyraźnie poziome linie. Na problemy skóry w tym wieku wpływają w głównej mierze zmiany hormonalne. Znaczącą rolę odgrywają również czynniki zewnętrzne, takie jak stres, zła dieta, zanieczyszczenia. Jak z tym wszystkim walczyć i przywrócić skórze młody wygląd? Spokojnie! Są sprawdzone sposoby. Krem przeciwzmarszczkowy z serii Algorithm to najlepszy z nich. Pobudza skórę do radykalnej regeneracji i zwalczania oznak starzenia. Doskonale odbudowuje siatkę kolagenowo-elastynową, gwarantuje zachowanie młodzieńczej sprężystości i elastyczności dzięki niezwykłym regenerującym właściwościom biomolekuł z agl Undaria pinnatifida.
 
 

Jak dbać o skórę twarzy po czterdziestce? Oto sprawdzone sposoby

 

Krem przeciwzmarszczkowy i właściwa dieta mogą zdziałać cuda

 
Nawet najlepszy krem przeciwzmarszczkowy nie da sobie rady ze starzejącą się skórą, jeśli nie będziesz jej odżywiać od środka. Dr Nicholas Perricone, dermatolog z Uniwersytetu Michigan i ulubieniec gwiazd z Hollywood, stworzył „Dietę na zmarszczki”. Najważniejsze w niej są produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe: morskie ryby, orzechy oraz awokado. Te produkty wzmacniają i ujędrniają skórę oraz wspomagają neuroprzekaźniki odpowiedzialne za jej napięcie. Potrzebujesz także dużej dawki witamin A, C i E oraz produktów prebiotycznych, jak jogurty, płatki owsiane, szparagi, banany czy fasolka szparagowa. Taka dieta plus dobry krem przeciwzmarszczkowy sprawią, że twoja skóra stanie się gładka, a przede wszystkim zdrowa.
 

Pamiętaj o filtrach! Znajdziesz je w dobrym kremie przeciwzmarszczkowym

 
Na ochronę przed promieniami UV nigdy nie jest za późno, jeśli masz więcej niż czterdzieści lat po prostu nie możesz o niej zapominać. Za fotostarzenie odpowiada przede wszystkim promieniowanie UVA, a dopiero potem UVB, czyli to, które bezpośrednio związane jest z „ilością” słońca. UVA jest niewidoczne i nie jest zatrzymywane przez chmury. Penetruje głębiej, do skóry właściwej, ponadto jego dawki kumulują się, a efekt ich działania widać dopiero po czasie. W wyniku działania UVA skóra starzeje się i szybciej. Robi się szorstka i pogrubiała. Pod wpływem słońca dochodzi do zmian w głębi skóry: powstaje nadmierna ilość nieprawidłowych włókien elastyny, zmienia się struktura kolagenu, uszkodzeniu ulega DNA komórek. Ochronę przed promieniowaniem UVA znajdziesz w kremie przeciwzmarszczkowymy Dr Irena Eris na dzień z serii Algorithm, zawiera on filtr SPF 20 – to wystarczy do codziennej ochrony. Krem oparty jest na przełomowej technologii Reproductive Cell Technology™, odpowiedzialnej za rekonstrukcję ilościową i integrację jakościową włókien elastynowo-kolagenowych, która zapewnia radykalną poprawę parametrów skóry. Efekt „renowacji” został wzmocniony poprzez innowacyjny system wielopoziomowego nawilżania i długotrwałego liftingu Hydro-Lift Express System. Bazuje on na zhydrolizowanych morskich minerałach i polisacharydach z czarnej perły i algi czerwonej.
 

Sam krem przeciwzmarszczkowy nie wystarczy

 
Kompleksowa pielęgnacja skóry po czterdziestym roku życia to nie tylko stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego na dzień. Nie wolno zapominać o kremie pod oczy (tam właśnie zmarszczki pojawiają się najszybciej i są najbardziej widoczne) i kremie na noc. Serum i maseczka to świetne dopełnienie i opcja dla kobiet, które lubią pogłębioną pielęgnację. Tylko taka, całościowa i systematyczna pielęgnacja może przynieść znaczącą poprawę stanu twojej skóry, a przede wszystkim zapobiec jej zbyt szybkiemu starzeniu się. To, jak często stosujemy dany kosmetyk, nie wpłynie na jego skuteczność, nie ma obawy, że nasza skóra się do niego przyzwyczai i przestanie prawidłowo reagować. Cały zestaw do pielęgnacji dla kobiet po 40 znajdziesz w sklepach Dr Irena Eris. Pakiet zawiera:
 
W zależności od potrzeb możesz sięgnąć również po:
   
Będziesz mieć pewność, że dbasz o skórę twarzy w najlepszy z możliwych sposobów. Systematyczne stosowanie kosmetyków przecizmarszczkowych przyniesie oczekiwany rezultat po kilku tygodniach.
 

O tym należy pamiętać stosując kosmetyki przeciwzmarszczkowe!

 
Są trzy bardzo ważne zasady w pielęgnacji skóry, o których wiele kobiet zapomina. A bez nich nasza pielęgnacja przeciwzmarszczkowa może nie być skuteczna. Po pierwsze przed nałożeniem kremu przeciwzmarszczkowego należy przeprowadzić oczyszczanie twarzy – skóra odzyska odpowiednie ph i będzie przygotowana na przyjęcie kremu. Krem przeciwzmarszczkowy aplikuje się na twarz odpowiednim ruchem – zaczynając od dołu i kierując się ku górze – nie na odwrót. Pobudza to mikrokrążenie na skórze twarzy i powoduje, że składniki kremu lepiej się wchłaniają. Ujędrniające serum lub krem powinno się nakładać również na szyję – ona też traci swoją elastyczność z wiekiem.

Zobacz także