Sense of Beauty

 
Kosmetyki

Draping, czyli I love róż

Draping to sztuka makijażu przy użyciu różu do policzków. Jest hitem naturalnego, makijażu. Na pierwszy plan wychodzi słodki i kobiecy róż.
Draping wykonany delikatnymi i stonowanymi odcieniami daje genialne efekty. Wygląda lekko i naturalnie. Dodaje cerze promienności i świeżości, potrafi wręcz odjąć kilka lat. Draping, podobnie jak strobing, świetnie sprawdzi się na wakacjach, gdy cera jest lekko muśnięta słońcem. Nowoczesny i naturalny – pasuje wielu typom urody. Choć technika zakłada nakładanie dużej ilości różu, kluczem jest odpowiednie połączenie kolorów z rozświetlaczem (więcej na temat rozświetlania twarzy znajdziesz we artykule Złoty blask).

Najważniejsze jest subtelne roztarcie na twarzy, aby efekt nie był przerysowany. Najbardziej pożądanym efektem  drapingu jest dziewczęca twarz, która wygląda na dotlenioną i naturalnie zarumienioną, jakbyśmy właśnie wróciły ze spaceru po rześkim powietrzu. Masz ochotę za zabawę z drapingiem? Zacznij od wyboru dobrego koloru różu.
 

Jak dobrać odpowiedni kolor różu do policzków?


Istnieje co najmniej kilka technik dobierania koloru różu do kolorytu cery. Zasadą naczelną jest, że kolor różu powinien być jak nasz naturalny rumieniec. Wprawni makijażyści polecają także, aby kolor różu porównywać z kolorem opuszków palców – wybierając swój odcień nakładamy róż na wewnętrzną stronę dłoni i porównujemy z kolorem opuszków palców. Róż najbardziej do nich zbliżony będzie wyglądał najbardziej naturalnie.

Metoda trzecia zakłada dobieranie różu do typu urody – zimne typy urody dobrze wyglądać będą w chłodnych, pastelowych odcieniach różu, ciepłe w różach o tonacji brzoskwiniowej lub brązowej.  Im ciemniejsza cera, tym bardziej intensywny powinien być kolor różu. Wprawne oko makijażystki dostrzeże też korelacje odcieniu różu z różnymi barwami, które mamy w oczach.


Jak przygotować twarz pod makijaż techniką drapingu?


Najlepsze efekty drapingu uzyskamy, kiedy pozostałe elementy makijażu będą niemalże niewidoczne. Najpiękniejsze makijaże metodą drapingu to te, które nie mają żadnego mocnego akcentu. Jeśli nasza skóra jest nieskazitelna, możemy pozostawić ją naturalną, jeśli jednak mamy niedoskonałości do ukrycia, to musimy zadbać o  równy koloryt twarzy i zastosować delikatny podkład. Kluczem są także świetliste wypoczęte oczy, ponieważ przy minimalnym makijażu będą grały pierwsze skrzypce. Dobrym dopełnieniem będzie jedynie subtelne podkreślenie brwi i rzęs.


Jak nakładać róż, aby wykonać draping make up?

 
Czego potrzeba aby wykonać modny draping twarzy? Aby uzyskać najlepszy efekt, należy użyć kilku odcieni różu. Róż nakładamy przede wszystkim na szczyt kości policzkowych, odrobinę na czoło oraz na szyję. Najciemniejszy pod kością policzkową na środku policzka. Jaśniejsze odcienie kładziemy wyżej na szczycie kości i powyżej na skroni, a nawet na łuku brwiowym. Ten typ makijażu był już popularny w latach 80. Za jego powodzenie odpowiadał sławny makijażysta Way Bandy, którego klientkami były m.in. Cher, Diana Ross czy Farrah Fawcett.
 
Chcesz spróbować profesjonalnego drapingu twarzy? Odwiedź nowy Concept Store Dr Irena Eris w warszawskiej Galerii Mokotów. Nasze specjalistki od makijażu pokażą Ci jak prawidłowo konturować twarz, by wyglądała młodo i świeżo.
 

Czego unikać w makijażu różem?


Osoby, które maja problem z dużymi przebarwieniami skóry lub cerą naczynkową powinny bardzo ostrożnie dobierać kolor różu, aby nie pogłębić koloru przebarwień. Unikajmy także nadmiernie grubej warstwy różu, szczególnie w miejscach, które nie powinny być eksponowane jak czubek nosa czy środek brody. Postarajmy się aby róż nie przytłoczył nam całości makijażu, ale stanowił jego efektowne dopełnienie.

Jaki zestaw przyda się do wykonania drapingu?
OD LEWEJ: 

Dr Irena Eris PROVOKE FACE OVAL DESIGNER, 75 zł 
Modelator twarzy

Dr Irena Eris PROVOKE BLUSHER – pure rose N° 51, 75 zł
Róż do policzków

www.sklep.DrIrenaEris.com
www.Douglas.pl

 

Zobacz także