Sense of Beauty

 Kropla witaminy C. Odkryj jej działanie w kosmetykach
 
Kosmetyki

Kropla witaminy C. Odkryj jej działanie w kosmetykach

Witamina C, nazywana przez lekarzy, naukowców i kosmetologów „witaminą młodości”, rozjaśnia przebarwienia, działa antyoksydacyjnie i przeciwzmarszczkowo. Właśnie dlatego kosmetyki posiadające ją w składzie powinny być niezbędnym elementem naszej codziennej pielęgnacji skóry.
  1. Witamina C - kwas L-askorbinowy
  2. Działanie witaminy C
  3. Kosmetyki z witaminą C
  4. Serum z witaminą CJak odmłodzić twarz? Rewolucyjna kuracja kosmetykami z witaminą C

  
Witamina C to substancja odpowiedzialna za zdrowie i ochronę naszego organizmu oraz za jego młody wygląd. Nie produkujemy jej sami, dlatego powinniśmy regularnie dostarczać ją wraz z pożywieniem lub w formie suplementów.


Witamina C – źródło zdrowia i młodego wyglądu


Zapotrzebowanie naszej skóry na witaminę C mogą zaspokajać kosmetyki. Niestety, witamina C jest bardzo niestabilna –  szybko się utlenia i traci swoje dobroczynne właściwości. Już w kilka minut po otwarciu słoiczka z kremem czy serum może ulecieć z niego to co najcenniejsze. Niestabilność witaminy C powoduje frustrację i niepewność wśród klientów, którzy zastanawiają się czy kosmetyki, na które wydają często duże pieniądze, naprawdę działają.

Przez lata specjaliści poszukiwali stabilnej postaci witaminy C, która będzie skutecznie przenikać przez warstwę rogową naskórka do głębszych warstw skóry. I oto jest! Linia preparatów L-ASCORBIC POWER TREATMENT Dr Irena Eris oparta jest na jednej z najbardziej skutecznych form witaminy C. Kompleksowa kuracja polega na samodzielnym rozpuszczaniu prasowanych minitabletek o rosnącym stężeniu 5% – 10% – 15% w roztworze kwasu hialuronowego i roślinnych bioflawonoidów. Taki rodzaj aplikacji gwarantuje stabilność preparatu, a tym samym jego najwyższą skuteczność. Laboratorium kosmetyczne w twoim domu? Wypróbuj i ciesz się efektami!


Kosmetyki z witaminą C na zmarszczki i przebarwienia

 
Zabiegi na zmarszczki i przebarwienia z użyciem kosmetyków z witaminą C są powszechnie dostępne w salonach kosmetycznych. Ale co z dbaniem w skórę w warunkach domowych? Czy kosmetyki z witaminą C do samodzielnej pielęgnacji są równie skuteczne co preparaty używane podczas profesjonalnych zabiegów? Inspiracją do stworzenia linii kosmetyków L-ASCORBIC POWER TREATMENT był zabieg VITAMIN C 30%, wykonywany w Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris. Zabieg polega na nałożeniu na szyję i dekolt preparatu 30% witaminy C, czyli kwasu askorbinowego, który złuszcza i odświeża skórę, w widoczny sposób ją rozjaśnia, a przede wszystkim działa odmładzająco – pobudzając skórę do produkcji kolagenu. Witamina C uszczelnia i uelastycznia naczynia włosowate. Wzmacnia odporność skóry, która ulega osłabieniu pod wpływem promieniowania UV, dzięki czemu zapobiega zmianom kancerogennym. Zachęceni, spektakularnymi rezultatami zabiegu VITAMIN C 30%, kosmetolodzy stworzyli linię kosmetyków z witaminą C do samodzielnej pielęgnacji, która daje równie znakomite efekty. Głównym składnikiem kosmetyków L-ASCORBIC POWER TREATMENT jest 100% stabilny kwas askorbinowy, który ma 20 krotnie lepszą przyswajalność niż jego zamienniki. Dzięki temu poprawa stanu skóry jest szybsza i bardziej spektakularna.
 

Serum z witaminą C – odmłodzenie twarzy w warunkach domowych


Serum to preparat o wysokim stężeniu aktywnych składników. Działa mocniej i bardziej intensywnie niż zwykły krem. Dlatego właśnie 30-dniowa kuracja L-ASCORBIC POWER TREATMENT oparta jest na serum z rozpuszczoną w kwasie hialuronowym stabilną witaminą C, które w spektakularny sposób redukuje zmarszczki i rozświetla skórę. Kuracja może być stosowana przez cały rok (również w lecie) jako specjalistyczna pielęgnacja odmładzająca każdy rodzaj skóry dojrzałej. Przed powtórzeniem kolejnej kuracji kosmetykami z witaminą C należy zachować miesiąc przerwy. Kluczowy elementem domowego procesu odmładzania – serum z witaminą C, otrzymujemy rozpuszczając minitabletkę kwasu askorbinowego w kwasie hialuronowym tuż przed aplikacją na skórę. Esencjonalność kwasu askorbinowego zwiększamy co 10 dni i maksymalnie osiągamy stężenie 15%. Uzupełnieniem kuracji serum z witaminą C jest równoczesne używanie kremów na dzień i na noc.


Para idealna: kwas L-askorbinowy i kwas hialuronowy

 
Nie bez powodu serum z witaminą C z linii L-ASCORBIC POWER TREATMENT otrzymujemy rozpuszczając minitabletkę kwasu askorbinowego w kwasie hialuronowym. Kwas hialuronowy jest naturalnym występującym w ludzkiej skórze polisacharydem. Wchodzi w skład tkanki łącznej i stawowej, znajduje się w ścianach naczyń krwionośnych, a także w płynach ustrojowych i gałce ocznej. Jednak najważniejszą rolę pełni w skórze, gdzie łączy włókna kolegenowe i elastynowe oraz wypełnia przestrzeń międzykomórkową naskórka. Cząsteczka kwasu jest w stanie związać około 250 cząsteczek wody, dzięki czemu substancja ta jest stosowana jako jedna z najbardziej wartościowych substancji nawilżających. Połączenie w jednym serum dwóch zbawiennie działających na naszą skórę substancji - witaminy C i kwasu hialuronowego daje znakomity efekt odmłodzenia, nawilżenia i rozświetlenia skóry twarzy.

Przeczytaj koniecznie Kropla witaminy C - odkryj jej działanie w kosmetykach
 

Nawilżenie twarzy - dlaczego to takie ważne?
 

Nawilżona twarz to młoda twarz. Aby zachować młody, promienny wygląd skóry nie wystarczy używać kosmetyków przeciwzmarszczkowych, niezbędne są kremy nawilżające i kremy z filtrem UV. Znajdująca się w naszej skórze woda spełnia m.in. dwie bardzo ważne role: odpowiada za przebieg procesów komórkowych (w tym odnowy naskórka) oraz zapewnia prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastynowych. Jeśli w naszej skórze zabraknie wody proces odnowy naskórka zostanie zaburzony, a powstały w jego wyniku płaszcz hydrolipidowy poważnie osłabiony. Naskórek będzie przesuszony i skłonny do podrażnień. Na ratunek naszej skórze przychodzą kremy nawilżające i ochronne z linii L-ASCORBIC POWER TREATMENT. Krem z witaminą C na dzień zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Krem z witaminą C na noc intensywnie nawilża i odżywia skórę, redukując uczucie napięcia i ściągnięcia.


KOSMETYKI Z LINII INSTANT L-ASCORBIC POWER TREATMENT SĄ DOSTĘPNE W CONCEPT STORE DR IRENA ERIS, W KOSMETYCZNYCH INSTYTUTACH DR IRENA ERIS, W SIECI SEPHORA, PERFUMERIACH DOUGLAS, W SKLEPACH DUTY FREE NA LOTNISKACH ORAZ W NAJLEPSZYCH PERFUMERIACH W CAŁYM KRAJU.

Zobacz także