Sense of Beauty

 Monoi - skarb z Tahiti
 
Kosmetyki

Monoi - skarb z Tahiti

Gdy za oknem zimno, otul się egzotycznym zapachem polinezyjskich wysp, w którym intensywny aromat ręcznie zrywanych kwiatów gardenii łagodnie komponuje się z ciepłą nutą oleju kokosowego.
Naturalne oleje przeżywają prawdziwy renesans. Głośno jest o ich dobroczynnym działaniu i coraz częściej stosowane są w kosmetyce. Istotnie, oleje poprawiają stan skóry, wzmacniają ją, chronią, a nawet leczą. W najnowszej linii BODY FIESTA Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE wykorzystano jeden z nich, OLEJ MONOI  – tradycyjny, pachnący gardenią olej o unikalnych właściwościach pochodzący z  Tahiti. 

Monoi w języku tahitańskim oznacza perfumowany olej, czyli taki, który oprócz walorów pielęgnacyjnych ma właściwości aromaterapeutyczne. Powstaje w procesie maceracji świeżych kwiatów gardenii Gardenia tahitensis w tłoczonym na zimno oleju kokosowym. Maceracja trwa 15 dni, a na każdy litr oleju kokosowego przypada 15 kwiatów gardenii. Połączenie właściwości pielęgnacyjnych oleju z miąższu dojrzałych kokosów z egzotycznym zapachem kwiatów daje niezwykły i bardzo wszechstronny kosmetyk. 
1.MONOI Kremowa maska odżywcza do ciała
2. MONOI Odżywczy krem regenerujący do dłoni
3. MONOI Regenerujący olejek w kremie do ciała
4. MONOI Ujędrniający peeling cukrowy do ciała
Zgodnie z tradycją OLEJ MONOI towarzyszy mieszkańcom Polinezji od zawsze. Ze względu na swe nawilżające, łagodzące i ochronne działanie jest wykorzystywany do pielęgnacji skóry i włosów. Tworząc na powierzchni ochronny film, chroni skórę i włosy przed słońcem, słoną wodą i zimnem. Jest nieodzowny podczas tradycyjnego masażu ciała według technik polinezyjskich, wykorzystuje się go
w religijnych rytuałach, a także jako afrodyzjak. Legenda głosi, że Polinezyjki zawdzięczają swoje gęste, długie i czarne włosy oraz oliwkową, zdrową i gładką cerę właśnie olejowi MONOI. 

Świeże kwiaty gardenii używane do jego produkcji są symbolem polinezyjskich wysp, wykorzystuje się je do dekoracji włosów, zaplata
w charakterystyczne naszyjniki oraz używa w medycynie jako środek pielęgnacyjny i leczniczy. Działają przeciwzapalnie, łagodzą ukąszenia owadów oraz wspomagają leczenie stanów zapalnych skóry. Ich właściwości zostały poddane analizom chemicznym, które potwierdziły obecność w ekstrakcie z gardenii tahitańskiej substancji aktywnych, m.in. salicylanu metylu o działaniu przeciwzapalnym, gojącym, przeciwbólowym i łagodzącym.

Dzięki tym właściwościom OLEJ MONOI jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, nie powoduje podrażnień oraz reakcji alergicznych. Posiada właściwości nawilżające, wygładzające i zmiękczające skórę, chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Ten prawdziwy skarb wśród naturalnych olejów może być stosowany w czystej postaci jako krem do twarzy, balsam do ciała oraz do masażu.

W kosmetykach z linii BODY FIESTA Dr Irena Eris PROSYSTEM HOME CARE występuje jako główny składnik, wzmocniony działaniem np. masła shea, olejem arganowym czy olejem babassu.

Zobacz także