Sense of Beauty

 
Kosmetyki

Smog pod kontrolą

Smog i promienie UV to prawdziwa zmora nie tylko dla naszego naszego zdrowia, ale również skóry! W mieście na co dzień zmagamy się ze skutkami zanieczyszczonego powietrza. Z pomocą przychodzi jednak nowy kosmetyk z linii Clinic Way – Multi-ochronny krem przeciwzmarszczkowy SPF 50 Anti-Pollution, który pomaga chronić skórę i wspiera jej naturalną barierę immunologiczną.
Badania pokazują, że zanieczyszczenia powietrza mają znaczący wpływ nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również na stan naszej skóry. Dzięki pielęgnacji kosmetykami anti-pollution zawierającymi antyoksydacyjne składniki możemy zniwelować szkodliwe skutki życia w mieście.

Zanieczyszczenia narażają naturalną warstwę ochronną skóry na zmiany alergiczne, takie jak atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca lub trądzik. Obecne w powietrzu toksyny prowadzą do podrażnień, przebarwień i większej podatności na działanie wolnych rodników. Aż 90 procent oznak przedwczesnego starzenia się skóry to skutek zanieczyszczonego środowiska. Pozbawiając skórę jej naturalnego tlenu, rozkładają one poziom kolagenu i w efekcie prowadzą do utraty jej elastyczności i jędrności. Nasza cera staje się odwodniona, szorstka i bardziej wrażliwa na ciężkie warunki atmosferyczne. Jak temu przeciwdziałać?

Negatywny wpływ czynników środowiskowych innych niż pro-mieniowanie UV był długo bagatelizowany. Obecnie jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak jakość powietrza wpływa na nasze życie – sprawdzamy poziom zanieczyszczeń, używamy masek antysmogowych i otaczamy się roślinami oczyszczającymi powietrze. Czy z taką samą czułością podchodzimy do pielęgnacji naszej skóry wystawionej na codzienne działanie smogu? Jako jedyna warstwa ochronna między nami a środowiskiem skóra wchłania i zatrzymuje obecne w nim zanieczyszczenia. Dlatego, żeby ją chronić, należy odżywiać i wspomagać tę wrażliwą barierę za wszelką cenę.

Jakie kroki możemy podjąć, by nasza obrona była skuteczna? Wykorzystajmy świadomość ilości niebezpiecznych zanieczyszczeń w powietrzu do regularnej pielęgnacji, wspomagającej barierę immunologiczną naszej skóry. Z pomocą przyjdą nam specjalnie w tym celu opracowane kosmetyki anti-pollution i anty-UV odpowiadające na potrzeby, jakie stawia przed nami  miejski styl życia. Preparaty oparte na antyoksydantach, substancjach regenerujących, ochronnych i oczyszczających tworzą skuteczne bariery antysmogowe i eliminują skutki złej jakości powietrza.

Właśnie takie właściwości ma dermo ochronny krem przeciwzmarszczkowy SPF 50 Anti-Pollution Dr Irena Eris Clinic Way. To idealny produkt do stosowania jako baza pod makijaż przez cały rok, ale szczególnie pomocny będzie w okresie wzmożonego zanieczyszczenia powietrza. Zapewnia całodzienną ochronę skóry przed smogiem, szkodliwym pro-mieniowaniem słonecznym oraz wolnymi rodnikami. Skutecznie hamuje procesy starzenia, redukuje stres oksydacyjny i przeciwdziała podrażnieniom. Innowacyjny składnik oparty na opracowanej w Laboratorium Dr Irena Eris technologii Puri-City tworzy dodatkową niewidzialną barierę ochronną, blokującą dostęp nawet najmniejszych cząstek smogu do głębokich warstw skóry. Opatentowane składniki natychmiast uruchamiają mechanizmy naprawcze, widocznie wygładzają zmarszczki i poprawiają elastyczność skóry. W połączeniu ze skoncentrowanym kompleksem ekstraktów roślinnych działają detoksykująco, przywracają blask i zdrowy wygląd naszej cerze. Dermoochronny krem przeciwzmarszczkowy SPF 50 Anti--Pollution to odpowiedź marki Dr Irena Eris Clinic Way na pielęgnacyjną potrzebę skóry zmagającej się ze skutkami zanieczyszczeń i must-have każdej kobiety pragnącej trwałej ochrony przed skutkami miejskiego życia: toksynami, szybkim tempem i codziennym stresem.

Zobacz także