Sense of Beauty

 To nie wypada
 
Kosmetyki

To nie wypada

Gęste, zadbane i lśniące włosy to ważny atrybut urody. Zauważyłaś ostatnio, że wypada ich więcej niż zwykle? To moment, kiedy trzeba zacząć działać.
Dlaczego gubimy włosy? Na skutek naturalnego cyklu życia włosów tracimy ich około 50–100 dziennie. Czasem jednak wypadają nadmiernie, co może mieć podłoże zarówno genetyczno-hormonalne (tzw. łysienie androgenowe), jak i wynikać ze stresu, złej diety, długotrwałego przyjmowania leków, przemęczenia organizmu, a także zanieczyszczenia środowiska. Bywa, że przyczyną nadmiernego wypadania jest też nieodpowiednia pielęgnacja.

Kiedy powinniśmy się zacząć niepokoić? Jeśli podczas mycia lub czesania włosy wypadają garściami, widzimy, że na poduszce lub szczotce zostaje ich więcej niż zwykle, warto się skonsultować z trychologiem lub dermatologiem oraz rozpocząć pielęgnacyjną kurację dermokosmetyczną, która pomoże zahamować okresowe i przedwczesne wypadanie, zadziała stymulująco na komórki mieszków włosowych i pobudzi włosy do odrastania.

Taką kuracją jest seria Pharmaceris H, która pomaga zapobiegać utracie włosów. Preparaty zawierają unikalny kompleks kofeiny i naturalnego czynnika wzrostu FGF, który wydłuża aktywność życiową mieszków włosowych. Dodatkowo starannie dobrane składniki kondycjonujące – niacynamid, D-panthenol oraz biotyna – działają łagodząco i przywracają naturalną równowagę skóry głowy.

Dermokosmetykiem, który wspomoże nas w działaniach, jest Trychologiczny peeling do skóry głowy H-STIMUPEEL przeznaczony dla osób z problemem wypadania włosów, łysienia oraz dla osób z problemem łupieżu i łojotokowym zapaleniem skóry. Trychologiczny peeling dogłębnie oczyszcza i odblokowuje ujścia mieszków włosowych oraz zwiększa przyswajalność innych preparatów.

Aby wzmocnić skuteczność kuracji, warto sięgnąć po specjalistyczny Preparat H-STIMUFORTEN, który działa na poziomie cebulek włosowych, poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórek, spowalnia starzenie się włosów, przyspiesza ich wzrost i wydłuża cykl życia.
  • H-STIMUPURIN, Specjalistyczny szampon stymulujący wzrost włosów, pobudza odrastanie włosów i ich zagęszczenie
  • H-STIMUFORTEN, Preparat do intensywnej kuracji stymulującej wzrost włosów
  • H-STIMULINUM, Odżywka stymulująca wzrost włosów, pobudza odrastanie włosów i ich zagęszczenie
  • H-STIMUPEEL, Oczyszczający peeling trychologiczny, do skóry głowy z problemem wypadania włosów i łupieżu

Zobacz także