Sense of Beauty

 Zegar w tył zwrot!
 
Kosmetyki

Zegar w tył zwrot!

Twoja skóra może być młodsza o 30 lat. Tak. To działa. Wypróbuj innowacyjne kosmetyki Neometric. Efekt z pewnością Cię zaskoczy i bądź pewna, że to nie magia, tylko efekt badań naukowców.
Nowa, innowacyjna linia Dr Irena Eris Neometric perfekcyjnie modeluje kontur twarzy i zapewnia młodszy wygląd skóry. Spróbujmy zatem prześledzić, jak wyglądał proces badań nad tą linią, przeprowadzonych przez naszych naukowców.

Wieloletnie badania prowadzone w dziedzinie glikobiologii skóry przez naukowców z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris zaowocowały powstaniem nowoczesnej serii kosmetyków, która bazuje na stymulacji produkcji proteoglikanów nazywanych, obok kolagenu i elastyny, trzecim filarem młodości. Rozwiązanie oparte jest na kompleksie Fluxelen™, który na poziomie
komórkowym przywraca utraconą aktywność i właściwe stężenie proteoglikanów, aby zapewnić wymodelowany kontur twarzy i młodszy wygląd skóry z objawami przesuszenia, pojawiającymi się zmarszczkami, utratą elastyczności i jędrności.

Chciałoby się zapytać, czemu właściwie zawdzięczamy tę cudowną naturalną elastyczność i jędrność skóry? Odpowiedzialne są za to trzy główne struktury budulcowe: dwa główne białka strukturalne, kolagen i elastyna, oraz trzeci element strukturalny – proteoglikany. Poprawiają właściwości mechaniczne skóry oraz wiążą w niej wodę. Te wielocząsteczkowe, złożone struktury w zdrowej tkance są ułożone przestrzennie. Odpowiadają za prawidłowy rozwój i organizację tkanek oraz organów. Dzięki swoim właściwościom żelującym zapewniają funkcjonalne właściwości skóry: jej nawilżenie, odpowiednie napięcie i elastyczność.

Naukowcy ustalili, że wraz z wiekiem, pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV, proporcje w ilości i jakości proteoglikanów w skórze ulegają zaburzeniom, co sugeruje, że mogą one mieć wpływ na zmiany we właściwościach fizjologicznych skóry, takich jak suchość czy pojawianie się zmarszczek. W unikalnych badaniach własnych wykazano spadek wraz z wiekiem aktywności enzymów zaangażowanych w produkcję proteoglikanów.

Jak temu zaradzić? W badaniach na komórkach skóry (in vitro) głównego składnika linii kosmetyków Neometric wykazano, że substancja ta podwyższa aktywność enzymów odpowiedzialnych za produkcję proteoglikanów do poziomu charakterystycznego dla komórek młodszych aż o 24 lata! Natomiast w badaniach in vivo z udziałem ochotników preparaty Neometric wykazały spadek wieku biologicznego skóry aż o 30 lat, w pomiarach elastyczności, względem wieku metrykalnego. Nie trzeba już chyba dodawać, że produkty te wykazują bardzo dobre właściwości nawilżające, odżywcze i przeciwzmarszkowe. To nie magia, tylko czysta nauka zamknięta w słoiczku.
Naukowcy opracowali wehikuł czasu. Cofnij wiek biologiczny swojej skóry o 30 lat.

Zobacz także