Sense of Beauty

 Nowy teledysk Bovskiej<br />
i kosmetyki<br />
Dr Irena Eris
 
Kosmetyki

Nowy teledysk Bovskiej
i kosmetyki
Dr Irena Eris

Nowa, wyrazista osobowość na polskiej scenie muzycznej. Jej rozpoznawalny wizerunek sceniczny obejmuje oprawę graficzną projektów, scenografię imponujących koncertów, a także dopracowane do granic teledyski.
Pierwszy nakład debiutanckiej płyty Bovskiej „Kaktus” wyprzedał się w dwa dni, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad osiem milionów razy. Artystka jest współautorką swojej debiutanckiej płyty, którą stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim. Singlowa piosenka „Kaktus” jest motywem przewodnim czołówki serialu stacji TVN „Druga szansa”. Jest nominowana do Fryderyków 2017 w kategorii debiut roku. Niedawno ukazał się „Cyrk” – singiel promujący najnowszą płytę Bovskiej pt. „Pysk”. Teledysk do nowego utworu to metaforyczna podróż po wielobarwnym, cyrkowym świecie, w którym absolutnie wszystko jest możliwe.

 
Reżyserem i autorem scenariusza jest Martyna Iwańska, laureatka wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. YACHa w kategorii najlepsza reżyseria. Jej teledyski były prezentowane na licznych międzynarodowych festiwalach, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles czy Berlinie. „Idea była prosta: chciałam wykreować wysmakowaną, nieco groteskową przestrzeń cyrku, w której fikcja będzie się mieszała z rzeczywistością. Figlarny świat, w którym ludzie i przedmioty przeczą grawitacji i tworzą magiczne kolaże. To wszystko z delikatnym przymrużeniem oka i lekką przesadą” – mówi Martyna Iwańska.
Piosenka  „Cyrk” to opowieść pół żartem pół serio mieniąca się wieloma kolorami zarówno tekstowo jak brzmieniowo. Dzięki niej cały nowy album „Pysk” zapełnił się dzikimi zwierzętami i osobliwościami. Teledysk, zrealizowany z przymrużeniem oka, stanowi idealne dopełnienie tego utworu – dodaje Bovska.
Niezapomniane role odegrały w teledysku szminki, pudry i błyszczyki Dr Irena Eris ProVoke. Niebanalną scenografię stworzyli Marta Zając i Jakub Zwolak, a charakteryzacja oraz make-up bohaterów to dzieło Ady Merskiej i Gosi Sulimy. Koproducentami teledysku byli Sputnik Studio oraz studio MIŁO. Mecenasem teledysku jest Dr Irena Eris ProVoke.

Zobacz także