Sense of Beauty

 
Hotele SPA

Festiwalove lato

Planujesz urlop w Hotelach SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój lub Krynica Zdrój? W ich sąsiedztwie odbywają się dwa niezwykłe międzynarodowe muzyczne święta.
13 – 20.08.2016
5o. Festiwal im. Jana Kiepury
w Krynicy-Zdroju
Festiwal imienia słynnego tenora należy do najstarszych w Polsce. Główną ideą jego pomysłodawcy Stefana Półchłopka było podtrzymanie pamięci o Janie Kiepurze. Krynica wydawała się do tego idealnym miejscem, bo właśnie tu w latach 30. XX w. Jan Kiepura wybudował Patrię, wielki, nowoczesny pensjonat. Tegoroczny jubileuszowy festiwal zapowiada się z rozmachem – 15 sierpnia przypada 50. rocznica śmierci patrona festiwalu. Z tej okazji odbędzie się koncert poświęcony pamięci Jana Kiepury zatytułowany „Aria dla Krynicy”. Od 13 sierpnia przez kolejnych osiem festiwalowych dni odbędzie się ponad 30 imprez prezentujących różnorodne gatunki śpiewu: koncerty, spektakle, spotkania, a także warsztaty wokalne dla młodych śpiewaków. Na festiwalowych estradach wystąpi blisko 400 artystów z Polski i zagranicy, w tym kilkudziesięciu śpiewaków oraz osiem orkiestr i plejada gwiazd, m.in. Artur Ruciński.
5 – 13.08.2016
71. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski Duszniki-Zdrój
Najstarszy, nieprzerwanie działający festiwal pianistyczny na świecie, a także najstarszy polski festiwal muzyczny odbywa się w Dworku Chopina w Dusznikach-Zdroju, gdzie w 1826 r. z dobroczynnymi koncertami wystąpił 16-letni Fryderyk Chopin. Co roku spotykają się na nim światowej klasy artyści oraz wielbiciele muzyki Chopina i pianistyki. Wydarzeniom festiwalowym towarzyszą Kursy Mistrzowskie prowadzone przez wybitnych pedagogów z całego świata. Szczególną sympatią melomanów cieszy się „Nokturn” – koncert nocny, podczas którego, przy świecach i lampce wina lub szampana, publiczność – jak w dziewiętnastowiecznym salonie – słucha gry wszystkich pianistów festiwalu w ich najlepszych utworach, a gospodarz wieczoru: muzykolog, prelegent lub aktor, snuje opowieść na wybrany temat związany z polskim geniuszem. W tym roku na koncercie inauguracyjnym zagraSeong-JinCho, laureat I Nagrody 17. Konkursu im. F. Chopina w 2015 r.

Zobacz także