Sense of Beauty

 
Hotele SPA

Hotel SPA czy hotel ze SPA

Małe słowo robi wielką różnicę! Wyjaśniamy, czym tak naprawdę różni się prawdziwy hotel SPA i jak go rozpoznać, planując wymarzony odpoczynek.
Sanus per aquam, czyli zdrowie przez wodę, to łacińska sentencja, która zyskała popularność w Polsce na początku drugiego milenium, robiąc w ciągu ostatnich 20 lat zawrotną karierę. Wiele powstających wówczas hoteli postawiło sobie za cel posiadanie basenu, jacuzzi lub sauny i chętnie dołączało do swojej nazwy modne i chwytliwe słowo SPA. Na czym polega różnica między hotelem SPA i hotelem ze SPA? Na co zwracać uwagę, dokonując wyboru?

Hotel ze SPA – dodatek do innych atrakcji
W tego rodzaju obiektach część SPA nie odgrywa najważniejszej roli. Jest jedynie dodatkiem do zasadniczej oferty, dodatkową atrakcją. SPA składa się tu zazwyczaj z niedużego basenu, jednej lub dwóch saun, czasem z jacuzzi, a do tego z paru gabinetów, głównie do masażu. Podstawową działalnością tego typu hoteli jest świadczenie usług noclegowych dla gości indywidualnych i grup biznesowych (odbywających konferencje lub pobyty integracyjne), zapewnienie usług gastronomicznych, włączając w to również bankiety, serwujących niejednokrotnie dania w formie bufetowej. Wśród oferowanych atrakcji główną rolę odgrywają animacje przygotowane dla gości, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. SPA w takich hotelach jest jedynie elementem szerokiej gamy innych atrakcji.

Hotel SPA  –  holistyczna koncepcja
Zupełnie inaczej wygląda to w obiektach o nazwie hotel SPA. Są to miejsca, których cała działalność jest podporządkowana filozofii SPA & wellness. To przemyślana koncepcja, której celem jest przywracanie harmonii zarówno ciału, jak i zmysłom. A jest to możliwe do osiągnięcia, kiedy sposób traktowania gości uwzględnia ich potrzeby relaksu i dobrego samopoczucia, a oferta spędzania czasu wolnego zapewnia harmonijny układ całego dnia. Celem pobytu są przede wszystkim zabiegi, które pozwalają się zregenerować i zrelaksować oraz SPA zapewniające odprężenie. Odpowiednio dobrane usługi mogą ukoić i zrelaksować lub pobudzić do aktywności i zachęcić do działania. Kwintesencją jest jednak spokój ducha i osiągnięcie równowagi pomiędzy ciałem a umysłem. Nocleg i gastronomia są tu ważnym i synergicznym, ale jednak jedynie dopełnieniem.

Doświadczyć czegoś wyjątkowego
Obiekty typu hotel SPA kierują swoją ofertę do ściśle określonej grupy gości, która dokładnie wie, jakie są jej potrzeby i oczekuje, aby była ona dopasowana do ich indywidualnych oczekiwań. Jednocześnie goście pragną, aby ich doświadczenia były czymś wyjątkowym. Dlatego bardzo ważną rolę w takich obiektach odgrywa personel z odpowiednimi kwalifikacjami. Goście przyjeżdżają po odpoczynek i relaks, ale także po wrażenia. Szczególna atmosfera tego rodzaju miejsc, wynikająca z otwartości, empatii i profesjonalizmu personelu, pozwala gościom czuć się w takim miejscu wyjątkowo. Mają poczucie bycia rozpieszczanymi i traktowanymi jak przyjaciele domu. To indywidualne, ciepłe podejście sprawia, że goście chętnie powracają, bowiem wiedzą, że czeka na nich komfortowy pobyt i mają szansę doświadczyć przeżyć, dzięki którym będą czuć się wspaniale zrelaksowani i ugoszczeni.
Obiekty typu hotel SPA kierują swoją ofertę do ściśle określonej grupy gości, która dokładnie wie, jakie są jej potrzeby i oczekuje, aby była ona dopasowana do ich indywidualnych oczekiwań.

Zobacz także