Sense of Beauty

 Katarzyna Miller - Moc rodzinnego wypoczynku
15.10.2020
Hotele SPA

Katarzyna Miller - Moc rodzinnego wypoczynku

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu – głosi pewne przysłowie. A ja dodałabym przewrotnie: A najlepiej... na zdjęciu z wakacji.
Powiedzenie, które przytoczyłam, przedstawia rodzinę w sposób niezbyt optymistyczny, co  – na szczęście – nie zawsze się sprawdza. Istnieje wiele rodzin, których członkowie kochają się, lubią się, dobrze ze sobą funkcjonują, wspierają się i chcą wspólnie wypoczywać. Miło jest spędzać czas ze sobą w domu, przy rodzinnym obiedzie, ale dobrze jest też czasami razem wyjechać. Oczywiście tam, gdzie każdy znajdzie coś fajnego dla siebie i będzie mógł robić to, co lubi.
 
Bardzo ważne jest to, że na rodzinnych wyjazdach można odkrywać siebie i innych członków rodziny na nowo. A to okazuje się, że babcia zna się na drzewach i może odkryć przed wnukami tajemnice przyrody, a to dziadek może okazać się prawdziwym mistrzem gry w warcaby lub arcyciekawym przewodnikiem po lokalnych zabytkach. A to mama przypomni sobie swoje dawno niepraktykowane umiejętności gry w tenisa i podzieli się nimi z dziećmi. A może one to polubią i po powrocie do domu regularnie będą razem odwiedzać korty. Kto wie, co odkryjemy?
Na wyjazdach możemy spędzić ze sobą więcej czasu w luźnej atmosferze. Nie śpiesząc się do codziennych zajęć, nie patrząc cały czas na zegarek. Najlepiej byłoby wyciszyć telefon i być ze sobą i z bliskimi.  Bo wspólne chwile są bezcenne. I dla dorosłych, i dla dzieci. Kiedy nikt i nic nas nie pogania, kiedy możemy pobyć razem. Niby wszyscy to wiemy, ale za często o tym zapominamy.
 
Warto w miejscach tak pięknie położonych jak Hotele Spa Dr Irena Eris skorzystać z dobrodziejstwa otaczającej je przyrody. Spacerować, pobiegać na bosaka po trawie, przytulić się do drzewa, poobserwować ptaki (to naprawdę zajmujące!), posłuchać ich treli, poleżeć na łące. Chłonąć naturę wszystkimi zmysłami. A już robienie tego z bliskimi jest po prostu przepyszne! Bardzo kojące i zbliżające do siebie.
Fot. Intopassion.pl
Warto zrobić naradę, na której każdy powie, co chciałby robić. I pod żadnym pozorem nie należy się obrażać, jeśli ktoś nie będzie chciał w czymś uczestniczyć. Nie wszystko podczas wyjazdu musimy robić razem. Część osób może pojechać coś zwiedzać, a inni w tym czasie mogą pójść na basen, zrobić sobie piknik lub pograć w piłkę. A może ktoś będzie chciał poczytać w samotności książkę lub posłuchać muzyki. Nic na siłę – to klucz do tego, żebyśmy z przyjemnością spędzali razem czas. I chcieli spędzać go razem jak najczęściej.
 
Wypoczywajcie razem. Bądźcie ze sobą blisko!
Ściskam i życzę udanych wyjazdów
Katarzyna Miller
 
PS. Warto na POKOLENIOWE wyjazdy zabrać ze sobą rodzinne zdjęcia. Dzieci uwielbiają je oglądać i dopytywać, kto na nich jest. Wtedy w naturalny sposób można dzielić się wspomnieniami. A dzieci będą poznawały swoją rodzinę i jej losy. I to jak różniło się życie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu od współczesnego. Może nawet uda zrobić się Wam wspólnie drzewo genealogiczne?
 
*
 
Pakiet POKOLENIA, to nowa propozycja rodzinnego wypoczynku w Hotelach SPA Dr Irena Eris. Specjalna cena noclegu oraz inne profity (np. nocleg i kolacja dla dzieci do 12 lat śpiących w pokoju rodziców lub dziadków) pozwolą cieszyć się dłużej spędzonymi razem chwilami i w szerszym gronie. Pakiet POKOLENIA wspiera pielęgnowanie międzypokoleniowych więzi rodzinnych.
Fot. Intopassion.pl

Zobacz także