Sense of Beauty

 Kolory smaków
 
Hotele SPA

Kolory smaków

Trzech wybitnych kucharzy i trzy lekkie, wiosenne kompozycje. Zawierają dużo świeżości, odrobinę fantazji i koloru do smaku. Uwaga, powodują przypływ energii i dobrego samopoczucia.
WĘDZONY KOZI SER • JAJKO • TRUSKAWKI • SZPARAGI • ZABAGLIONE

Podstawowym produktem użytym w tym slowofoodowym daniu jest ser kozi Złotniak z Farmy Złotna pod Morągiem, wędzony w zimnym dymie o temperaturze około 30 stopni przez osiem godzin. Bardzo wyraźny aromat przenika w ten sposób w ekologiczne kozie mleko, które jeszcze delikatniejsze okazuje się po podgrzaniu do około stu stopni – wprost rozpływa się wtedy w ustach. Do tak przygotowanego sera latem lubię dodawać przetwory z leśnych owoców. Jesienią podaję go w towarzystwie pieczonych, korzeniowych warzyw, a latem świeżych truskawek, ugotowanych szparagów, jajek przepiórczych oraz zabaglione z dodatkiem likieru gruszkowego.
Szef kuchni
Łukasz Wojtas
Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie
DOJRZEWAJĄCY MOSTEK WOŁOWY, MARYNOWANY W SHISO I JAPOŃSKIEJ MUSZTARDZIE

Kilkanaście dni odpoczywa w leżakowni, a później wędzimy go w naturalnej temperaturze. Po takim procesie mostek wołowy dosłownie rozpływa się w ustach. Podajemy go z młodymi warzywami, masłem czosnkowym i frytkami ze słodkiego ziemniaka, wszystko skropione ciemnym sosem z dodatkiem soi, imbiru i anyżu. Powstaje niepowtarzalny i niezapomniany smak dla naszego podniebienia.
Szef kuchni
Krzysztof Rugała
Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój
TORCIK Z BUNDZU PODANY Z SAŁATKĄ Z ZIELONYCH SZPARAGÓW I CZARNĄ SOLĄ

Torcik z bundzu najlepiej smakuje na wiosnę. Wtedy owce są wypasane na łąkach kipiących od ziół, kwiatów i oczywiście soczystej trawy. Świetnie komponuje się z nowalijkami, na przykład sałatką ze szparagów, z winegretem, czy też grillowanymi warzywami i suszonymi pomidorami. Pamiętajmy o tym, że bundz jest bardzo delikatnym serem i nie możemy zdominować jego smaku mocnymi przyprawami czy też ziołami. Do przygotowania dania wybrałem bundz świeży, o lekko słodkawym posmaku i użyłem sosu winegret, który także zawiera dodatek miodu.
Szef kuchni
Janusz Myjak
Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój

Zobacz także