Sense of Beauty

 
Hotele SPA

Szlachetne smaki

Wakacyjna kuchnia daje tyle fantazyjnych możliwości! Maestria kulinarnych pomysłów rozkwita teraz w pełnej krasie. Bundz doskonale czuje się w towarzystwie grillowanej cukinii, szlachetny jesiotr zyskuje w połączeniu z chrupkością świeżych kiełków, a dzik z pieczoną skorzonerą powoli rozpływa się w ustach...
BUNDZ PIECZONY W PLASTRACH GRILLOWANEJ CUKINII

Do zapiekanego bundzu w plastrach cukinii możemy użyć zarówno słodkiego (świeżego), jak i kwaśnego sera (po dłuższym dojrzewaniu). Plastry cukinii najpierw grillujemy, potem owijamy nimi bundz i wstawiamy do rozgrzanego do 180 stopni piekarnika na 8 minut. Dobrze smakuje w towarzystwie winegretu i świeżych ziół, ale szczególnie polecam salsę z pomidorów i gorczycy ze szczypiorkiem, którą dodatkowo możemy przyprawić tymiankiem i świeżą bazylią.
 
Szef kuchni / Chef
Janusz Myjak
Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój
TATAR Z POLICZKÓW JESIOTRA W CANELLONI Z RAZOWEGO PIECZYWA

Jesiotr to jedna z bardziej szlachetnych ryb w naszym kraju. Ważne, aby był świeży, najlepiej złowiony tego samego dnia. Optymalnej wielkości jesiotr ma około 2–3 kg. Wycinamy policzki, co może sprawić nieco kłopotu, siekamy w drobną kostkę i doprawiamy do smaku solą, pieprzem i oliwą z pestek winogron. Mięso odstawiamy na 10–15 minut, aby nabrało smaku i delikatnie straciło swoją sprężystość. Cannelloni razowe to cienkie plastry pieczywa owinięte na wałek i wysuszone w piecu, które nadziewamy mięsem tuż przed podaniem. Do jesiotra dobrze pasują warzywa i surowe chrupiące kiełki.
 
Szef kuchni / Chef
Krzysztof Rugała
Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój
POLICZKI Z DZIKA W SUSZONYCH JABŁKACH Z PIECZONĄ SKORZONERĄ I CZERWONĄ SOCZEWICĄ

Policzki to bardzo miękkie, delikatne mięso, rozpływające się w ustach. Smak dziczyzny dodatkowo łagodzi aromat suszonych jabłek. Całość świetnie podkręca pieczona w maśle skorzonera, zwana też wężymordem, której skórkę opala się przed podaniem. Kiedyś popularna na polskich stołach, dzisiaj odradza się ze względu na bogactwo składników mineralnych i witamin. Elementu chrupkości dodaje smażona soczewica umieszczona w pieczonej szalotce. Policzki z dzika można zastąpić wołowymi lub wieprzowymi.

 
Szef kuchni / Chef
Łukasz Wojtas
Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

Zobacz także