Sense of Beauty

 
Hotele SPA

Funkcjonowanie hotelu od kuchni
jak tradycja tworzy jakość

„Hotel z tradycjami“ to określenie, które budzi zaufanie. Z pewnością większość z nas nie miałaby problemu z wyborem takiego miejsca na cel swojej podróży.
Hotel Nishiyama Onsen Keiunkan w Yamanashi ma ponad 1300 lat i znajduje się w Japonii, około 130 km od Tokio, powstał w 705 r. i działa do dzisiaj. Jest on wpisany do „Księgi rekordów Guinnessa” jako najstarszy hotel na świecie. Trzynaście lat później otwarto hotel Hoshi Ryokan po przeciwległej stronie wyspy Honsiu niedaleko Komatsu, od czterdziestu sześciu pokoleń prowadzi go ta sama rodzina.Wszystkie najsłynniejsze hotele na świecie to przedsięwzięcia rodzinne. Ci, którym udało się kontynuować tradycję hotelarską, sukces zawdzięczają pasji. Pasji, która towarzyszy wszystkim czynnościom, od tych najbardziej ekscytujących po te najprostsze, zwykłe i codzienne, oraz jednocześnie wielkiemu wyczuciu potrzeb klientów i otwartości na zmiany.

Hotele SPA Dr Irena Eris nie mogą się poszczycić aż tak długą tradycją, ale z pewnością mają ogromny wkład w tworzenie historii polskiego hotelarstwa. Od początku ich działalności nadrzędnymi wartościami są najwyższej jakości serwis i indywidualne podejście do klienta. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby pobyt gości był komfortowy, a wrażenia tak przyjemne, aby zawsze mieli ochotę tu powrócić. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca osób, często pozostających w cieniu hotelowych wnętrz. 
Sekretne życie hotelu
5:30 Rozpoczyna się dzień w naszym hotelu. Pojawiają się pierwsi pracownicy, którzy przygotowują bufet śniadaniowy ze świeżych i naturalnych produktów od naszych lokalnych dostawców. Rozchodzi się zapach świeżego pieczywa.To sprawia, że nasze śniadania są jedyne w swoim rodzaju.

6:30 Przygotowania do otwarcia Centrum SPA – ratownik uruchamia sauny i przygotowuje niezbędne akcesoria na pierwszą poranną wizytę gości na basenie.

7:00 Dzienną zmianę rozpoczyna recepcja hotelu. Recepcjonista sprawdza listę przyjazdów, wyjazdów, przegląda listę gości w hotelu. Na klamkach pokoi pojawia się poranna prasa.

7:30 Zaparzamy aromatyczną poranną kawę. Pierwsi goście pojawiają się na śniadaniu.

8:00 Pokojowe w pełnej gotowości. Na ich wózkach ułożona świeża pościel, ręczniki, kosmetyki hotelowe i środki czystości.Wszystko potrzebne, aby kompleksowo oporządzić pokoje i uzupełnić barek, kiedy goście jedzą śniadanie.
8:30 W Kosmetycznym Instytucie pracownicy przygotowują się do pierwszych zabiegów – uzupełniają kosmetyki w gabinetach, sprawdzają ich czystość i dostępność konfekcji oraz zapalają świeczki i kominki z aromatycznymi olejkami.

10:00 W kuchni zjawiają się kucharze, którzy przygotowują m.in mise en place do dań à la carte, sprawdzają stan magazynów, zamawiają świeże produkty i codziennie kontrolują ich jakość. 

11:00 Aby naszym gościom wypoczywało się komfortowo, wszystko musi działać jak w zegarku. Pracownicy działu technicznego sprawdzają każdego dnia stan urządzeń technicznych w pokojach i pomieszczeniach gospodarczych, klimatyzacji i urządzeń grzewczych. Ich zadaniem jest też opieka nad terenem wokół hotelu, aby ogród i ścieżki spacerowe cieszyły gości swoim naturalnym pięknem.

12:00 Restauracja zmienia swój wystrój. Za zamkniętymi drzwiami kelnerzy zmieniają obrusy, zastawę stołową, ustawiają świeże kwiaty, by o 13 powitać gości na lunchu.

14:00 W kawiarni pojawiają się świeże wypieki i desery do kawy przygotowane przez naszych cukierników, według autorskiej receptury. Nasi goście, opuszczając hotel, otrzymują pyszne, domowe ciasteczka na drogę.
16:00 Popołudniowa zmiana kelnerska rozpoczyna swoją pracę. Kelnerzy pełniący dyżur zaopiekują się Państwem podczas późnego lunchu oraz wieczor-nej kolacji. Służą radą w wyborze dań z menu, zaproponują odpowiednie wino, spełnią nietypowe zamówienia. 

17:30 Pokojowe rozpoczynają serwis wieczorny, dyskretnie, aby nie zakłócać wypoczynku naszych gości. Łóżka są rozściełane, okna zasłaniane, pozostawiona prognoza pogody na następny dzień, a na poduszce już czeka czekoladka na dobranoc.

21:00 W Kosmetycznym Instytucie zabiegi dobiegły końca.Teraz każdy gabinet musi zostać dokładnie wysprzątany.
W tym czasie w hotelowej pralni unosi się zapach świeżo prasowanych obrusów, pościeli i całej galanterii hotelowej.

22:00 Gasną światła w Centrum SPA. Pracownicy dokładnie czyszczą i odświeżają sprzęt w siłowni, sali tness i na basenie. Sprzątane
są sauny, miejsca wokół basenu, szatnie oraz pozostałe pomieszczenia. 
Hotel nigdy nie zasypia. sekretne życie hotelu toczy się 24 godziny na dobę. pracownicy w dyskretny i ściśle zaplanowany sposób dbają o komfort i bezpieczeństwo gości służąc pomocą o każdej porze dnia i nocy.

 

Zobacz także