Sense of Beauty

 
Hotele SPA

Urlop pełen atrakcji

Planujesz letni wypoczynek? Zapraszamy do wyjątkowych miejsc, gdzie możesz się zrelaksować i odpocząć jak nigdzie indziej!
Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie

W Hotelach SPA Dr Irena Eris w ciszy, spokoju i wśród wspaniałej natury znajdziesz nie tylko holistyczne podejście do ciała oraz zmysłów, ale także atrakcje turystyczne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kojący odpoczynek w SPA, kulinarne przyjemności w naszych restauracjach, czy wolisz aktywnie zwiedzać, jeździć na rowerze lub konno – hotele na Wzgórzach Dylewskich, w Polanicy Zdroju i Krynicy Zdroju oferują mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Sprawdź, co czeka na naszych Gości!

Położony w otulinie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich Hotel SPA Dr Irena Eris to wymarzone miejsce ucieczki od codzienności, oferujące spokój i odprężenie w przytulnych wnętrzach. Czyste powietrze, dzika przyroda, lasy, pagórkowaty teren polodowcowy – to niezwykłe walory okolicy Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie. Wspaniałe ścieżki przyrodnicze i szlaki turystyczne poprowadzą gości w nieznane miejsca wypełnione historią sprzed wieków. Hotel jest bowiem doskonałym miejscem wypadowym do pieszych, rowerowych czy samochodowych wycieczek.

Aktywności hotelowe
 
 • Basen z kompleksem saun, jacuzzi, studio cardio
 • Nordic walking
 • Rowery (także wspomagane elektrycznie)
 • Jazdy konne na dużych koniach i kucykach
 • Boisko wielofunkcyjne
Atrakcje w okolicy
 
1. Glaznoty. Wieś założona przez Krzyżaków w 1328 roku. Obecnie znajduje się tu kościół z XIV w. (zbudowany około 1400 roku, przebudowany w XVIII wieku, odrestaurowany w 1899 roku i ponownie w 2004 roku). Po reformacji funkcjonował jako świątynia luterańska, współcześnie metodystyczna.
 
2. Krąg Wspólnoty Kultur. Obok zabytkowego wiaduktu kolejowego z początku XX w.,  powstał na wzór celtyckich kręgów kamiennych, zbudowany z kamieni naniesionych przez lodowiec, ozdobionych rzeźbą. W środku umieszczono głaz – odpowiednik celtyckiego manhir – z wizerunkiem pruskich bab.
 
3. Lapidarium geologiczne. Znajduje się obok Góry Dylewskiej. Zgromadzono w nim ponad 30 okazów, w tym licznie reprezentowane eratyki przewodnie. Pochodzą one głównie z lokalnych odkrywek kopalni kruszywa naturalnego w Glaznotach, Marcinkowie i Tułodziadzie. Zgromadzone obiekty reprezentują wszystkie typy petrograficzne skał – magmowe, osadowe i metamorficzne.
 
4. Kanał Elbląski. Żeglowna droga wodna na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W 1978 roku fragment kanału uznano za zabytek techniki, natomiast w 2011 został uznany za pomnik historii, jest też jednym z siedmiu cudów Polski.  Jeden z najdłuższych szlaków żeglownych w Polsce, napędzany wyłącznie siłami natury. Wymyślony przez holenderskiego inżyniera Georga Jakoba Steenke niepowtarzalny na skalę światową system pochylni i śluz pozwala na pokonanie aż 9,6 km trasy o różnicy poziomów ponad 100 m.
 
5. Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach. Jedna z wielu form działalności Fundacji Nicolaus Copernicus. Zajmuje się ona popularyzacją wiedzy o Mikołaju Koperniku i upowszechnianiem wiedzy astronomicznej. Oprócz obserwacji Słońca i nocnego nieba obserwatorium oferuje możliwość zwiedzenia wystawy o Mikołaju Koperniku oraz kolekcji meteorytów, a także obejrzenia filmów o tematyce związanej z badaniami kosmosu i historią nauki. Na terenie obserwatorium obejrzeć można jedyną na świecie przenośną miniaturę Układu Słonecznego EXPOM w skali 1:10 000 000 000, autorstwa rzeźbiarza Andrzeja Renesa oraz Roberta Szaja.
Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój

Położony w Kotlinie Kłodzkiej Hotel SPA Dr Irena Eris Polanica Zdrój to doskonałe miejsce relaksu. Pięciogwiazdkowy obiekt zapewnia luksusowe warunki do odpoczynku i odnowy biologicznej, we wnętrzach odwołujących się do ponadczasowej klasyki art déco. Centrum SPA zostało tak zaprojektowane, aby zapewnić holistyczny reset dla ciała i zmysłów. Wykwintna kuchnia oferuje kulinarne zachwyty. Bliskość Parku Zdrojowego pozwala poczuć prawdziwy klimat uzdrowiska, a Kotlina Kłodzka i jej okolice stanowią obowiązkowy punkt urlopowego programu.
 
Aktywności hotelowe
 
 • Squash
 • Nordic walking
 • Rowery
 • Zajęcia fitness
 • Seanse saunowe

Atrakcje w okolicy

1. Błędne Skały.
To jedna z największych atrakcji ziemi kłodzkiej. Niesamowity labirynt bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m. tworzy kilkusetmetrową trasę turystyczną. Miejscami trzeba dosłownie przeciskać się pomiędzy wąskimi szczelinami skalnymi, a wysokość ścian korytarzy waha się od 6 do 8 m. 

2. Spływ rzeką. Rafting Bardo Przełomem Bardzkim należy do łagodnych i jest szczególnie atrakcyjny od marca do października. Bardo leży na przełomie Sudetów i stanowi północną bramę Kotliny Kłodzkiej.

3. Kopalnia Złota. W Złotym Stoku specjalnie przygotowana trasa turystyczna  uważana jest za jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych w Polsce. Obejmuje dwie sztolnie – Gertruda (500 m) i Czarna (700 m). Bajkowe podziemia zwiedzane w towarzystwie przewodników opowiadających historię miejsca w nietuzinkowy sposób od lat fascynują zwiedzających, a najmłodszych na pewno: przejazd pomarańczową kolejką, podziemny spływ łodzią, płukanie złota, wybijanie złotych monet czy też odlewanie złotej sztabki. 

4. Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to jeden z najpiękniejszych pałaców na Dolnym Śląsku. Zbudowany w XIX w., łączy elementy gotyku, neobaroku i romantyzmu. Otacza go unikatowy kompleks parkowy – największy tego typu w Europie.
Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój 12+

Hotel SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój 12+ to najbardziej kameralny hotel, położony na uboczu jednego z najsłynniejszych polskich uzdrowisk. Wyjątkowe usytuowanie w beskidzkiej dolinie na wprost Jaworzyny Krynickiej zapewnia gościom nadzwyczajne doznania dzięki pięknym krajobrazom widzianym z pokoi hotelowych, restauracji oraz Centrum SPA. Butikowy charakter wnętrz tworzy przytulną atmosferę, a stały zespół pracowników dba o wszelkie potrzeby swoich gości. Krynicki hotel jest jedynym w grupie SPA Dr Irena Eris, który przyjmuje wyłącznie osoby powyżej dwunastego roku życia.

Aktywności hotelowe
 
 • Joga
 • Fitness
 • Rowery
 • Wycieczka na Jaworzynę Krynicką z platformą widokową
 • Seanse saunowe

Atrakcje w okolicy

1. Krynica Zdrój Uzdrowisko
owiane jest legendami o sławnych osobistościach, które nie tylko przybywały do miasta, by podreperować zdrowie, ale też po to, aby się pokazać w miejscu, w którym należało bywać. Podczas spaceru warto odwiedzić pijalnie wód, Muzeum Nikifora czy wjechać najstarszą w Polsce kolejką linowo terenową na Górę Parkową.

2. Ogrody Sensoryczne w Muszynie. Lato to idealna pora, by odwiedzić ogrody zmysłów podzielone na różne strefy – dźwięku, dotyku, zapachu i wzroku. Kompleks zawiera także Pawilon Muzyczny oraz Ogród Baśni i Legend, a z najwyższego punktu ogrodów widać przepiękną panoramę na Muszynę i okolicę.

3. Szlak Architektury Drewnianej. Na polskiej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się 28 obiektów, w tym aż 14 w województwie małopolskim. Polecamy szczególnie odwiedzenie drewnianych cerkwi i kościółków z listy UNESCO: w Powroźniku, Owczarach, Binarowej i Sękowej.

4. Velo Małopolska. Pomiędzy Krynicą-Zdrojem a Muszyną wytyczono 11-kilometrową trasę rowerową o nazwie Velo Krynica. To asfaltowy, dość łatwy odcinek dla mniej wprawnych rowerzystów i dzieci, zachęcający do odwiedzania obu uzdrowisk.
Ilustracje: Aleksandra Szczepaniak

Zobacz także