Sense of Beauty

 
Beauty News

Dr Irena Eris Mecenasem Kultury Gdańska 2014

Na początku marca 2015 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się 42. uroczysta gala, podczas której zostały wręczone Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury "Splendor Gedanensis". Jak co roku Nagrodą uhonorowano również mecenasów gdańskich wydarzeń kulturalnych.

Tytuł Mecenasa Kultury Gdańska za rok 2014 otrzymała marka Dr Irena Eris za wsparcie sponsorskie spektakli premierowych Opery Bałtyckiej i Bałtyckiego Teatru Tańca oraz wyjazdów zagranicznych Bałtyckiego Teatru Tańca. Zofia Watrak, Paweł Huelle, Anna Witkowska i Adam Witkowski zostali laureatami prestiżowej Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury Splendor Gedanensis.

Tradycja nagradzania twórców gdańskiej kultury sięga początku lat 70 tych. Od tego czasu wyróżnienie to przyznawane jest raz do roku, zaś od 2004 r. nosi nazwę Splendor Gedanensis. Do dnia dzisiejszego nagrodą uhonorowano ponad 200 osób, które wniosły swój niepowtarzalny wkład w rozwój i upowszechnienie gdańskiej kultury oraz wiele firm, które przyczyniają się do promocji działań artystycznych w Polsce.

Zobacz także