Sense of Beauty

 
Beauty News

Dr Irena Eris partnerem Europejskich Nagród Filmowych

Marka Dr Irena Eris została partnerem tegorocznej edycji Europejskich Nagród Filmowych. Lista nominowanych w tym roku filmów to wielki triumf polskiej kinematografii – polskie produkcje i koprodukcje mają szansę na aż dziewięć statuetek w kluczowych kategoriach. Partnerstwo z Europejskimi Nagrodami Filmowymi to kolejny przykład zaangażowania marki Dr Irena Eris w rozwój kultury i ambitnego kina na arenie międzynarodowej.
Europejskie Nagrody Filmowe to jedno z najważniejszych wyróżnień światowej kinematografii. Ustanowione w 1988 roku przez Europejską Akademię Filmową, określane są mianem największego święta europejskiego kina i często porównywane są do amerykańskich Oscarów. Nagradzają europejskich producentów, reżyserów i aktorów w 19 kategoriach, spośród których najważniejszą jest ta w kategorii Najlepszy Film.
 
Sukces polskich twórców
Tegoroczna edycja Europejskich Nagród Filmowych to wielki triumf polskiego kina, z dziewięcioma nominacjami dla polskich produkcji i koprodukcji. Faworytem Festiwalu okrzyknięty został już teraz brytyjsko-polski film w reżyserii Jonathana Glazera pt. "Strefa interesów" (oryg. "The Zone of Interest"), którego polską producentką była Ewa Puszczyńska. W produkcję zaangażowana była także marka Dr Irena Eris. „Strefa Interesów” zdobyła już w tym roku m.in. Grand Prix na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Inspirowany powieścią Martina Amisa z 2014 roku film opowiada o rodzinie komendanta Auschwitz żyjącej po drugiej stronie obozowego muru. Podczas Europejskich Nagród Filmowych produkcja ma szansę zdobyć aż pięć statuetek: dla Najlepszego Filmu, Reżyserii, Scenariusza, Aktorki i Aktora.
 
Również film Agnieszki Holland pt. "Zielona granica" otrzymał więcej niż jedną szansę na nagrodę. Został nominowany w aż trzech kategoriach: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser oraz Najlepszy Scenarzysta. O tytuł Najlepszego Filmu Dokumentalnego powalczy natomiast duńsko-polsko-francuski film "Apolonia, Apolonia" w reżyserii Lei Glob, za którego produkcję po stronie polskiej odpowiedzialna była Małgorzata Staroń.
Mecenas piękna i kreatywności
Partnerstwo z Europejskimi Nagrodami Filmowymi to kolejny przykład zaangażowania marki Dr Irena Eris w rozwój polskiej i międzynarodowej kinematografii. W tym roku już po raz kolejny marka była partnerem strategicznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, jak również partnerem polskich premier podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego mBank Nowe Horyzonty. – Jesteśmy niezmiernie dumni, że teraz do grona wspieranych przez nas prestiżowych inicjatyw promujących ambitne artystki i artystów, dołączają właśnie Europejskie Nagrody Filmowe. Cieszymy się, że możemy być częścią tego wydarzenia, szczególnie, że nadchodząca edycja zapowiada się dla polskich produkcji wyjątkowo szczęśliwie – mówi Joanna Łodygowska, szefowa działu komunikacji firmy Dr Irena Eris. – Poprzez nasze zaangażowanie w polską i międzynarodową kinematografię oraz wspieranie kultury filmowej chcemy przyczyniać się do dalszego promowania wartości takich jak najwyższa jakość, kreatywność i piękno – dodaje Joanna Łodygowska.
 
Jako partner Europejskich Nagród Filmowych, marka Dr Irena Eris zaprosi gości i nominowanych do Strefy Piękna, gdzie wizażystki zadbają o olśniewający wizerunek twórczyń i twórców filmowych podczas uroczystej gali wręczenia statuetek.
 
Wsparcie dla wybitnych twórców
Marka Dr Irena Eris aktywnie wspiera także wybitne polskie produkcje i koprodukcje. Należą do nich m.in. zaprezentowany podczas 75. edycji Festiwalu w Cannes i nagrodzony na Festiwalu w Gdyni film Agnieszki Smoczyńskiej pt. „The Silent Twins”, a także „The Zone of Interest”, który zdobył już Grand Prix w Cannes, a teraz ma szansę na aż pięć statuetek podczas Europejskich Nagród Filmowych. Dr Irena Eris była zaangażowana także w powstanie zaprezentowanego na Festiwalu w Wenecji filmu „Kobieta z…” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta czy filmu pt. „Iluzja” Marty Minorowicz. Ze względu na filozofię wyznawaną przez odgrywającą w filmie główną rolę Agatę Buzek, wegański skład kosmetyków marki, użytych na planie do charakteryzacji bohaterów, potwierdzony został w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris.
 
– Każdego roku jesteśmy świadkami rosnącego uznania dla polskiej kinematografii na arenie międzynarodowej. To niezwykle ważny moment dla polskiego kina, którego talent i innowacyjność są coraz bardziej doceniane na całym świecie – podsumowuje Joanna Łodygowska. Spośród polskich twórców w ostatnich latach Europejskie Nagrody Filmowe otrzymali m.in. Dorota Kobiela i Hugh Welchman za polsko-brytyjską animację "Twój Vincent", Anna Zamecka za dokument "Komunia", czy Paweł Pawlikowski za "Idę" oraz "Zimną wojnę". Laureatów tegorocznej edycji poznamy już 9 grudnia 2023 podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się w Berlinie.

Zobacz także