Sense of Beauty

 Kolacja z widokiem
 
Beauty News

Kolacja z widokiem

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych tego roku – Dinner with a view,  kolacja plenerowa z widokiem na góry – odbyło się w Hotelu SPA Dr Irena Eris Krynica Zdrój.
Pomysłodawczynią cyklu kulinarnego „Dinner with a view” jest Ewa Malika Szyc-Juchnowicz, właścicielka i szefowa kuchni restauracji Malika w Gdyni. Do każdej edycji, które odbyły się już nad rzeką oraz nad morzem, zaprosiła niezwykłą kobiecą osobowość świata profesjonalnych kulinariów. Pod krynickim niebem bez ani jednej chmurki gotowała Fia Gulliksson – szefowa kuchni restauracji Jazzköket w Szwecji i znana działaczka na rzecz Food in Action. Gospodarzem miejsca był Janusz Myjak szef kuchni restauracji Szósty Zmysł krynickiego hotelu. Wszyscy dali popisowy koncert kulinarny, gotując na łonie przyrody, wykorzystując regionalne produkty, które zostały wybrane na dwa dni przed kolacją, podczas rekonesansu u lokalnych producentów.
Łącząc po mistrzowsku żywioł ognia, ziemi i powietrza, szefowie stworzyli kolację dla gości hotelowych składającą się z nadzwyczajnych, prostych w zamyśle lecz wybornych w smaku dań. W menu znalazły się: pieczywo z popiołem i trzema rodzajami masła – z żętycy, palone i z karmelem, pieczona na kamieniu gołka podana z macą i kwaśną moroszką, moskole z bryndzą,  pstrąg w trzech wersjach: pieczony, marynowany i podany na surowo jak do sushi, sarna z burakiem i czarnym bzem, tatar z serca wołowego z solą z lubczykiem podany z pieczonym tukiem i kawiorem, bulion jagnięcy z grzybową niespodzianką czy jagnięcina pieczona po argentyńsku na ognisku. Jednym z deserów zamykających ucztę były lody z topinamburu.
Zachwytom nad daniami nie było końca, a my mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję zaprosić Państwa na tego rodzaju doznania kulinarne. 

Dziękujemy firmie BMW za współpracę przy projekcie.

Zobacz także