Sense of Beauty

 Kosmetyczne zabobony
 
Beauty News

Kosmetyczne zabobony

Czy ty też gdzieś słyszałaś, że krem trzeba często zmieniać, bo skóra się do niego przyzwyczaja? Często bezwiednie kierujemy się takimi obiegowymi hasłami, nie zastanawiając się, czy można je w ogóle udowodnić. Wokół pielęgnacji ciała krąży mnóstwo niesprawdzonych teorii, powtarzanych przez pokolenia mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Dlatego – aby mieć pewność, że używasz kosmetyków bezpiecznie i skutecznie – zawsze sprawdzaj fakty i opinie specjalistów.
POZNAJ FAKTY I MITY

1. MIT
Starzenie jest uwarunkowane genetycznie i nie mamy na nie wpływu.

FAKT
Starzenie się skóry jest związane z mechanizmami wrodzonymi zaledwie w 30 procentach, a w 70 procentach z wpływem środowiska. Zanieczyszczenie powietrza, dieta, stres bardziej wpływają na starzenie się skóry, modulując aktywność genów odpowiedzialnych za wygląd.

2. MIT
Krem trzeba często zmieniać, ponieważ skóra się do niego przyzwyczaja.

FAKT
Skóra się nie przyzwyczaja.Zmiana kremu pielęgnacyjnego jest korzystna dla skóry, wtedy, kiedy skóra wykazuje inne potrzeby wraz z wiekiem oraz w różnych porach roku.

3. MIT
Kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze i nie uczulają.

FAKT
Wszystkie kosmetyki przechodzą identyczne testy bezpieczeństwa, aby mogły być dopuszczone do obrotu. Substancje naturalne w swoim składzie również zawierają wiele związków chemicznych. Alergia i podrażnienia to kwestia indywidualnych skłonności.

4. MIT
Na rynku wciąż można znaleźć produkty testowane na zwierzętach. 

FAKT
W Unii Europejskiej od 2004 r. obowiązuje całkowity zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach oraz sprzedaży kosmetyków, które były w ten sposób badane. Natomiast od 2013 r. obowiązuje również całkowity zakaz testowania składników kosmetyków na zwierzętach. Firma Dr Irena Eris nie testuje i nigdy nie testowała na zwierzętach kosmetyków czy też składników wchodzących w skład kosmetyków. Ponadto dla każdego surowca stosowanego do produkcji kosmetyków posiadamy deklaracje od producenta danego surowca, odnośnie do niewykonywania testów na zwierzętach.

5. MIT
Kosmetyki z SPF uniemożliwiają syntezę witaminy D w organizmie.

FAKT
Liczne badania potwierdzają, że preparaty ochrony przeciwsłonecznej nie są w stanie spowodować niedoboru witaminy D, ponieważ nie chronią naszej skóry w stu procentach. Niedobory witaminy D w skórze są spowodowane naszym trybem życia, ciągłym przebywaniem w pomieszczeniach. Należy bezwzględnie stosować filtry przeciwsłoneczne – niechroniona skóra szybciej się starzeje.

Zobacz także