Sense of Beauty

 Kosmetyczne zabobony
 
Beauty News

Kosmetyczne zabobony

Czy ty też czujesz się zwolniona z użycia kremu z filtrem, kiedy za oknem szaroburo i ponuro? Czy wiesz, że modna wśród celebrytów dieta zmieniająca rysy twarzy naprawdę istnieje? Wyjaśniamy, które przekonania na temat kosmetyków i zasad pielęgnacji są prawdą, a które należy natychmiast wyrzucić do lamusa.
MIT
Kwas hialuronowy jest... kwasem.

FAKT
Kwas hialuronowy z chemicznego punktu widzenia jest cukrem złożonym należącym do grupy glikozaminoglikanów (GAG). Występuje naturalnie w ludzkim organizmie, a dzięki swoim zdolnościom wiązania wody jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego stanu uwodnienia organizmu. Otacza i stabilizuje włókna podporowe skóry, przez co redukuje objawy starzenia. Z czasem stężenie kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Można dostarczać go wtedy w postaci preparatów kosmetycznych zawierających ten cenny związek.

MIT
W pochmurne dni nie trzeba stosować kosmetyków promieniochronnych.

FAKT
Warto stosować kosmetyki z filtrami UV w codziennej pielęgnacji, również wtedy, gdy jest mniej słońca. Promieniowanie UV ma zdolność penetracji także przez chmury. Odpowiedzialne za fotostarzenie promieniowanie UVA może nawet w większym stopniu niż UVB przenikać przez warstwę chmur. (Źródło: www.kosmopedia.org.)

MIT
Kosmetyki wyszczuplające to jedynie chwyt reklamowy.

FAKT
Skuteczność każdego kosmetyku Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris potwierdzona jest badaniami aparaturowymi i subiektywnymi u ochotników, przeprowadzanymi pod nadzorem ekspertów z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris. Na efektywność ich działania ogromny wpływ ma jednak systematyczność ich aplikowania. Nie wystarczy tylko nanieść ich na skórę. Emulsję należy dokładnie wmasować kolistymi ruchami. Decydujące są skład i formuła preparatu, gdyż tylko odpowiednie substancje mogą przyspieszyć procesy spalania tłuszczu zgromadzonego w tkankach.

MIT
Dieta jest ważna, ale nie przynosi spektakularnych efektów odmładzających.

FAKT
Czy wiesz, że osoby, które jedzą pomidory, wyglądają młodziej? Pomidory zawierają duże ilości antyoksydantów, głównie likopenu. Podnosi on odporność skóry na działanie promieni UV z siłą równą filtrowi o faktorze 1–3. Dodatkowo pomidory podwyższają poziom prokolagenu, który zapobiega powstawaniu zmarszczek. Najwięcej likopenu dostarczają pomidory poddane obróbce termicznej, np. w postaci koncentratu. (Źródło: www.czywiesz.pl.).

Zobacz także