Sense of Beauty

 Światowe publikacje naukowe Dr Irena Eris
 
Beauty News

Światowe publikacje naukowe Dr Irena Eris

Nowoczesne laboratoria, znakomici naukowcy, publikacje naukowe o znaczeniu dla rozwoju światowej kosmetologii oraz innowacyjne badania prowadzone na najwyższym poziomie - takie właśnie jest Centrum Naukowo-Badawcze Dr Irena Eris.
Dzisiejsza kosmetologia czerpie wszechstronną wiedzę z dermatologii, biologii i innych nauk. Nauki tezazębiają się i są inspiracją jedna dla drugiej. Zespół naukowców Centrum tworzą biolodzy, biolodzy molekularni, lekarze dermatolodzy, alergolodzy. Inspirują się nawzajem i perfekcyjnie uzupełniają. A efekt ich pracy widoczny jest zarówno w wysokiej jakości innowacyjnych kosmetykach, jak również w kontekście naukowych osiągnięć na arenie międzynarodowej.

Centrum Naukowo-Badawcze i jego naukowcy są częstymi gośćmi podczas światowych kongresów kosmetologicznych, publikują prace w prasie specjalistycznej, stanowią doskonałą wizytówką naszego kraju - promując nieustannie rozwój nauki i podkreślając jej wielkie znaczenie. Praca naukowa, pt: Designing of biodegradable and biocompatible release and delivery systems of selected antioxidants used in cosmetology - wynik współpracy Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris z Polską Akademią Nauk w Zabrzu, została przyjęta i zaklasyfikowana do publikacji w prestiżowym magazynie „Biomacromolecules”. To tytuł z niezmiernie wysokim Impact Factor, które wynosi aż 5,75!

Impact factor (IF) to wskaźnik prestiżu i siły oddziaływania czasopism naukowych, ustalany corocznie na podstawie prowadzonego przez koncern wydawniczy Thomson Reuters indeksu cytowań publikacji naukowych.

Zazwyczaj jest tak, że jeśli dana publikacja wnosi coś istotnego do nauki, to jest też często cytowana przez autorów innych publikacji. Stąd liczba cytowań danej publikacji jest dobrą miarą jej wartości. Wskaźnik ten, dzięki autorytetowi Instytutu Filadelfijskiego, ma ogromne znaczenie zarówno dla ocenianych w ten sposób czasopism, jak i poszczególnych autorów publikacji zamieszczanych w tych czasopismach.

Z kolei współpraca Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris z Wydziałem Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaowocowała przyjęciem do druku pracy eksperymentalnej w International Journal of Pharmaceutics. Impact Factor magazynu to 3,65, a tytuł pracy, która ukaże się w prestiżowym czasopiśmie to: „Roxithromycin-loaded lipid nanoparticles for follicular targeting." Badania prowadzone przez naukowców z Centrum Naukowo-Badawczego Dr Irena Eris dotyczyły sposobu dostarczania substancji aktywnych w głąb skóry przez mieszki włosowe. Są to niebywałe sukcesy naszych naukowców, gdyż w natłoku licznych prac eksperymentalnych, recenzenci dokonują wyboru tylko tych, które najwięcej wnoszą do rozwoju światowej nauki.

Zobacz także