Sense of Beauty

 
Beauty News

Miłość i decyzja, która zmienia życie

Jesienią na ekranach pojawi się film „Różyczka 2” – kontynuacja polskiego dramatu z 2010 roku. Po 13 latach wracamy do historii głównej bohaterki, granej przez Magdalenę Boczarską, tym razem jednak opowiadanej z perspektywy jej córki.
Pierwsza część historii została uhonorowana trzema nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk) oraz Złotym Klakierem (nagroda publiczności), a także Polską Nagrodą Filmową Orzeł za najlepszą rolę męską. I tym razem w główną, podwójną rolę wcieliła się Magdalena Boczarska. Na ekranie zobaczymy także m.in. Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza, Jacka Braciaka, a także Mateusza Banasiuka.

Historia zaczyna się od tego, że eurodeputowana Joanna Warczewska, córka wybitnego pisarza, jest u szczytu życiowego powodzenia. Jej świetnie rozwijającą się polityczną karierę i rodzinne szczęście w jednej chwili burzy zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż. Kiedy los daje jej nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła jej zdjęcia i dokumenty podważające jej rodzinne więzi i sugerujące, że jej matka w przeszłości współpracowała z SB. Joanna postanawia na własną rękę przeprowadzić historyczne śledztwo i rozwikłać zagadkę kładącą się cieniem na jej rodzinie. To, co odkryje, nie tylko każe jej zupełnie inaczej spojrzeć na swoją matkę, ale sprawi, że będzie musiała odnaleźć własną tożsamość. Joanna będzie zmuszona sama stawić czoła szantażyście i dokonać wyboru, który na zawsze zmieni jej życie. Przypomnijmy, że „Różyczka” pozostawiła widzów w niepewności – kto jest ojcem dziecka bohaterki? Reżyser Kidawa-Błoński zapewnia, że „Różyczka 2” da odpowiedź na to pytanie i zaspokoi ciekawość publiczności.
„Różyczka 2”

Autorami scenariusza są: Maciej Karpiński i Agatha Dominik, za zdjęcia odpowiada Łukasz Gutt, za charakteryzację – Waldemar Pokromski, za kostiumy – Elżbieta Radke i Anna Trzeciak, a za scenografię – Agnieszka Bartold. Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films, a koproducentem – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Zdjęcia do filmu były kręcone w Warszawie (Polska), Brukseli (Belgia), Kolonii (Niemcy) oraz Izraelu i trwały od 5 lipca do 10 września 2022 roku.

Zobacz także