Sense of Beauty

 
Beauty News

Rekordowa liczba uczestniczek Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup!

Rekordowa liczba uczestniczek prestiżowego turnieju Golfa Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup – o puchar będzie walczyć ponad 100 pań. Obsada jest międzynarodowa.

Dziewiąta edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup zapisze się w historii polskiego golfa jako przełomowe wydarzenie. Po raz pierwszy w Polsce kobiecy turniej golfa zgromadził ponad 100 uczestniczek. Już 18 i 19 maja golfistki będą walczyć o puchar tego sklasyfikowanego w I kategorii rankingowej turnieju.
Udział w IX edycji turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup potwierdziły Panie z różnych zakątków Europy i nie tylko. Poza Polską, na polu golfowym spotkają się zawodniczki z Austrii, Niemiec, Finlandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, a nawet z odległej Kanady i Stanów Zjednoczonych. Przez dwa dni, 18 i 19 maja, Panie będą zdobywać cenne punkty w ogólnej klasyfikacji Polskiego Związku Golfa. Wysoka frekwencja na turnieju potwierdza fakt, że Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup stał się jednym z najbardziej znaczących i prestiżowych wydarzeń w kobiecym golfie, w tej części Europy.

"Musimy przyznać, że konsekwencja z jaką od 9 lat rozwija się turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup jest godną naśladowania. Organizacja turnieju jest profesjonalna, a uczestniczki biorące w nim udział reprezentują naprawdę wysoki poziom. Chcę zaznaczyć, że w zeszłym roku, doceniając wysoką jakość turnieju, Polski Związek Golfa sklasyfikował wydarzenie w I kategorii rankingowej. Cieszy nas również fakt, że dzięki turniejowi 
Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup golf staje się coraz bardziej popularną dyscypliną w Polsce" – powiedział Marek Michałowski, Prezes Polskiego Związku Golfa.

To właśnie m.in. podczas Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup sukcesy na polu golfowym odnosiła Martyna Mierzwa – czołowa w tej dyscyplinie sportu polska zawodniczka, która jest naszą największą kobiecą nadzieją golfową w kontekście zbliżających się igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

"Cieszę się, że w Polsce, w której golf ciągle nie jest bardzo popularny, można zagrać w turnieju oferującym wysoki poziom jakim jest turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. Jest to największy w tej części Europy turniej kobiecy, na który chętnie wracam nawet jako profesjonalistka, gdyż atmosfera tego turnieju jest niezapomniana." – powiedziała Martyna Mierzwa, czołowa polska golfistka.

Zobacz także