Sense of Beauty

 
Beauty News

Strefa bliskości

Bliski kontakt „skin to skin” rodziców z noworodkiem bezpośrednio po urodzeniu jest szczególnie ważny w przypadku wcześniaków i dzieci z niską masą ciała. Lekarze i eksperci podkreślają, że u dziecka o wiele łatwiej regulują się wtedy temperatura ciała, czynność serca, napięcie mięśniowe, stabilizuje się też oddech.
Bliski kontakt „skin to skin” rodziców z noworodkiem bezpośrednio po urodzeniu jest szczególnie ważny w przypadku wcześniaków i dzieci z niską masą ciała. Lekarze i eksperci podkreślają, że u dziecka o wiele łatwiej regulujĄ się wtedy temperatura ciała, czynność serca, napięcie mięśniowe, stabilizuje się też oddech. Dlatego nawet najlepiej wyposażony oddział neonatologiczny nie zastąpi
dziecku bliskiego kontaktu z rodzicami.  Małe dzieci na oddziałach pediatrycznych czują się bezpieczniej, gdy non stop towarzyszą im opiekunowie. Zainspirowana tą ideą marka Pharmaceris Emotopic uruchomiła ogólnopolską akcję „Blisko z Tobą Chcę Być”. W szpitalach tworzone są EmoStrefy wyposażone w fotele dla rodziców do kangurowania niemowląt i leżanki do czuwania przy łóżkach dzieci, a koale EMO – maskotki i gry – umilają maluchom pobyt w szpitalu.


Więcej na www.emostrefa.pl
15 szpitali
13 miast, w których są EmoStrefy
490 liczba lekarzy i personelu, którzy wzięli udział w otwieraniu EmoStref
11 000 godzin rodzice kangurowali swoje dzieci
15 EmoStref w Polsce
28 leżanek
15 redakcji i portali lokalnych oraz ogólnopolskich wsparło nas w akcji
10 miesięcy tyle czasu działa program
25 blogerów parentingowych wsparło nas na swoich blogach

Zobacz także