Sense of Beauty

 
Beauty News

Triumf w Cannes

Brytyjsko-polski film „The Zone of Interest” otrzymał nagrodę Grand Prix podczas 76. edycji Festiwalu Filmowego w Cannes. To kolejny nagrodzony film, w którego powstanie zaangażowana była marka Dr Irena Eris.

Doceniony przez jury najnowszy film brytyjskiego reżysera i scenarzysty Jonathana Glazera inspirowany jest powieścią Martina Amisa z 2014 roku. To historia o rodzinie komendanta Auschwitz żyjącej po drugiej stronie obozowego muru. Zdjęcia w całości powstawały w Polsce, przede wszystkim w Oświęcimiu, w pobliżu byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau – polski tytuł filmu to „Strefa interesów”.
"Jestem niezwykle dumna z naszej roli w tworzeniu tej poruszającej opowieści i wierzę, że efektem naszej pasji i zaangażowania będą nie tylko poruszone serca widzów, ale również wyróżnienia w tak prestiżowych międzynarodowych konkursach jak Festiwal Filmowy w Cannes" — komentuje producentka filmowa Ewa Puszczyńska, członkini Polskiej, Europejskiej i Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Swój udział w produkcji miała także marka kosmetyczna Dr Irena Eris, zapewniając m.in. kosmetyki do charakteryzacji bohaterów. Ponadto wizażyści marki zaangażowani byli w pracę na planie pod kierownictwem znanego filmowego charakteryzatora Waldemara Pokromskiego. Dr Irena Eris od lat wspiera twórców w realizacji ich pasji, angażując się w projekty kulturalne i współpracując z utalentowanymi artystkami i artystami. W 2022 roku była zaangażowana w wiele ważnych inicjatyw kulturalnych, m.in. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, a także wspierała produkcję filmów takich jak nominowany podczas 75. edycji Festiwalu w Cannes „The Silent Twins” czy reżyserski debiut Marty Minorowicz pt. „Iluzja”.

Zobacz także