Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

Afisz kulturalny

Klimatyczna muzyka podkreśli atmosferę, wprowadzi ciepły nastrój, poprawi humor. Pasjonująca książka będzie najlepszą osłodą długich wieczorów spędzonych pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Sprawdźmy, jakie nowości wydawnicze i premiery płytowe towarzyszyć nam będą tej zimy.
Architektura pod mikroskopem. Kompendium wiedzy o anatomii budownictwa
Rem Koolhaas – jeden z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych architektów i teoretyków – rozkłada na czynniki pierwsze fundamentalne elementy architektury, które podlegają współcześnie nieustannej ewolucji.
Najpiękniejsze biblioteki świata
Od średniowiecznych sanktuariów po XIX-wieczne pałace śledzimy historię miejsc, gdzie triumfuje kultura słowa. Niezwykłe wnętrza z bogatą historią wyznaczają szlak fascynującej podróży dla wszystkich miłośników książek.
Rzeźbiarz
Auguste Rodin żył w latach 1840–1917. W albumie znajdziemy przekrój jego twórczości, w tym oczywiście najsłynniejszy, pocztówkowy „Pocałunek” i „Myśliciela”. Zobaczmy, jak pasja Rodina do obserwacji ludzkiego ciała, jego ekspresji i piękna wyznacza kierunki, w których później rozwinęło się myślenie o rzeźbie.
Jean-Michael Basquiat, ekskluzywny, monograficzny album w rozmiarze XXL
Nowy Jork, lata 80. Basquiat związany z undergroundowym hip-hopem i postpunkiem wyrasta na jednego z najbardziej charyzmatycznych artystów swoich czasów. Malarz pasjami wypełniał niezliczone notatniki fragmentami wierszy i szkicami, które później ukształtowały jego legendarne, neoekspresjonistyczne obrazy. Znakomite reprodukcje zapowiadają niezwykłe spotkanie ze sztuką tragicznie zmarłego w wieku 27 lat artysty.
Ikona popkultury. Myszka, która ma 90 lat
Cudowny świat Walta Disneya z całym bogactwem niepublikowanych komiksów, zakulisowych ujęć i niedokończonych, nigdy niepublikowanych rysunków.
Kolejna wersja płyty „Nick Cave i przyjaciele”, m.in. z Wojciechem Waglewskim.

Jedyny i niemający sobie równych artysta, muzyk i poeta  porywa publiczność na całym świecie, także w Polsce, inspirując nie tylko fanów postrocka i muzyki alternatywnej.
Mark Knopfler wciąż na fali

Brytyjski heros gitary, frontman Dire Straits, nagrał dziewiątą solową studyjną płytę pełną świetnych premierowych piosenek inspirowanych różnymi muzycznymi stylami.
Ponad dwie godziny legendarnych, ocalonych przez Polskie Radio nagrań Niemena, o których od dawna krążyły legendy.Reedycja płyty wydanej siedem lat po śmierci artysty.

Zobacz także