Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

Celebracja różnorodności

Co roku w listopadzie w samym sercu Paryża pulsujące życiem miejsce spotkań i wymiany kolekcjonerów, instytucji i artystów związanych z fotografią przyciąga nieprzebrane rzesze pasjonatów. To największe międzynarodowe targi sztuki poświęcone medium fotograficznemu – Paris Photo.
Od 1997 r. misją targów jest promowanie i pielęgnowanie twórczości fotograficznej oraz galerii, wydawców i artystów. Paris Photo skupia około 200 wystawców z całego świata, oferując zróżnicowaną prezentację projektów opartych na fotografii. Najlepsze galerie prezentują historyczne i współczesne dzieła sztuki, od uznanych mistrzów po młode talenty. Wydawcy książek artystycznych przygotowują unikalne i rzadkie edycje, a także premiery książek i sesje autorskie z artystami. Program obejmuje wystawy kuratorskie z renomowanymi instytucjami publicznymi i prywatnymi, nagrody, cykle rozmów z kuratorami, artystami, kolekcjonerami i krytykami oraz wydarzenia specjalne prezentujące współczesne kierunki, praktyki i najnowsze trendy. Na targach Paris Photo każdy ma swoje miejsce.

We wszystkich wydarzeniach kultywowana jest kultura integracji i uwagi na to, co czyni każdego z nas wyjątkowym. Wystawcy, uczestnicy, partnerzy i współpracownicy wydarzenia to ludzie z bardzo różnych środowisk, dzięki którym wystawy są silniejsze, a wspólne doświadczenia bogatsze. – Więc bądź sobą – zachęcają organizatorzy. 25. edycja Paris Photo odbędzie się w Paryżu, od 10 do 13 listopada w nowo wybudowanym Grand Palais Ephémère na Polu Marsowym, z widokiem na wieżę Eiffla. Paris Photo zapowiada również możliwość oglądania wystaw online, która zostanie uruchomiona równolegle z pokazem w Paryżu.

Zobacz także