Sense of Beauty

16.01.2017
Świat Dr Irena Eris

Istny cyrk

Magiczny świat kolorowych kostiumów, cudownych niespodzianek i beztroskiej zabawy zamknięty w ekskluzywnej kolekcji porcelany Marcela Wandersa sprawi, że świąteczny stół zachwyci nie tylko dzieci.
Spektakl czas zacząć. Na stole pojawia się kolekcja Fall/Winter 2016 Alessi Circus. Ekskluzywny zestaw naczyń i przyborów kuchennych został zaprojektowany przez jednego z najbarwniejszych designerów naszych czasów. Określany mianem „Lady Gaga designu” holender pracuje we własnej pracowni w Amsterdamie, projektując dla światowych marek, takich jak: Alessi, B&B Italia, Bisazza, Poliform, Moroso, Flos, BOFFI, Cappellini, Droog, oraz jest dyrektorem artystycznym agencji Moooi.
Kolekcja Fall/Winter 2016 Alessi Circus The Ballerina
Projektuje wnętrza oraz ekscentryczne przedmioty codziennego użytku – jeden z najbardziej znanych to ażurowy Knotted Chair z 1996 r. Tym razem Wanders zabiera nas do cyrku i to z charakterystycznym dla siebie rozmachem. Stół zastawiony jego porcelaną wprawi nas w uroczysty, radosny nastrój, a celebracji świątecznego spotkania towarzyszyć będą dziecięca beztroska i przyjemność z obcowania ze szlachetnym designem. Święta to nie czas na minimalizm – niech wypełni je przepych, bogactwo wzorów, intensywne kolory i wyraziste formy. Dzięki nim chwile spędzone z najbliższymi będą jeszcze bradziej wyjątkowe, a dzieci być może zapamiętają je na całe życie.
"Cyrk przekracza nasze codzienne doświadczenia. Przedstawienie się skończy, ale to, co słyszymy i odczuwamy, w jakiś sposób na zawsze w nas pozostanie." – mówi projektant.

Zobacz także