Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

Kinomania

Marka Dr Irena Eris od lat wspiera polskie środowisko filmowe. Intensywnie angażuje się w najciekawsze produkcje i dostarcza na plan m.in. kosmetyki do charakteryzacji. Ponadto, jako partner prestiżowych festiwali, organizuje Strefy Piękna, w których dba o profesjonalny makijaż gwiazd.
Radości z uczestnictwa we wszystkich najważniejszych wydarzeniach, promujących polskie kino, towarzyszy uważne śledzenie wyjątkowych debiutów, rodzących się talentów, a także wyszukiwanie najciekawszych produkcji, pod batutą wybitnych reżyserów i reżyserek. I trzeba przyznać, że marka jako mecenas wybitnych wydarzeń kulturalnych ma ogromną intuicję!

Podczas 47. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Złote Lwy zdobył anglojęzyczny debiut Agnieszki Smoczyńskiej „The Silent Twins” z Tamarą Lawrance oraz Letitią Wright w rolach głównych. Partnerem filmu jest marka Dr Irena Eris. Nasi czytelnicy z pewnością pamiętają, że na okładce poprzedniego wydania magazynu „Sense of Beauty” była właśnie niesamowita Letitia Wright, która stworzyła w filmie tak intensywną i zapadającą w pamięć kreację, a gwiazdą numeru – reżyserka filmu Agnieszka Smoczyńska, jedna z najciekawszych osobowości polskiej reżyserii. Jej anglojęzyczny debiut zaprezentowany w prestiżowym konkursie Un Certain Regard podczas festiwalu w Cannes został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytyków.

Siła kobiecego kina
Powoli atencja dla niezależnego, tworzonego przez kobiety kina staje się znakiem rozpoznawczym marki. Marka zaangażowała się w produkcję dokumentu
o kobietach w Bośni „Jeden dom”, autorstwa reżyserek Karoliny Anny Kuty i Patrycji Skorupskiej. Produkty Dr Irena Eris obecne były także na planie filmu „Iluzja” – reżyserskiego, pełnometrażowego debiutu Marty Minorowicz, którego premierowy pokaz odbył się podczas 22. edycji MFF Nowe Horyzonty. Ze względu na filozofię wyznawaną przez odgrywającą w filmie główną rolę Agatę Buzek wegański skład kosmetyków marki, użytych na planie do charakteryzacji bohaterów, potwierdzony został w Centrum Naukowo–Badawczym Dr Irena Eris. Motywem przewodnim filmu „Iluzja” są pełne determinacji i tajemnic kobiety. Opowiada on historię matki, która w poszukiwaniu zaginionej córki rozpoczyna własne, coraz bardziej irracjonalne śledztwo, balansując na granicy świata realnego i nadprzyrodzonego. Gdyńskie jury doceniło szczególnie kreację Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik, przyznając jej nagrodę indywidualną za drugoplanową rolę kobiecą.

Na czerwonym dywanie
Odbywający się od 1974 roku Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedno z najstarszych wydarzeń filmowych w Europie. Ma status narodowego festiwalu filmowego i jest najważniejszą polską imprezą branżową. Pełni kluczową rolę w upowszechnianiu kultury, promocji polskiego dorobku filmowego oraz ugruntowania pozycji i odbioru rodzimej kinematografii. Każdego roku najciekawsze polskie produkcje rywalizują w nim o Złote i Srebrne Lwy, jak również wiele nagród indywidualnych, a Gdynia staje się prawdziwą stolicą polskiego kina. Co roku podczas festiwalu, którego marka jest partnerem głównym, w Strefach Piękna Dr Irena Eris wizażystki otaczają gwiazdy profesjonalną opieką. Przygotowanie zjawiskowego makijażu sprawdza się nie tylko podczas codziennych spotkań festiwalowych, ale przede wszystkim podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wyczekiwane premiery
Marka Dr Irena Eris była także partnerem polskich premier podczas tegorocznego Festiwalu MFF Nowe Horyzonty. Ostatnia edycja obfitowała w rodzime produkcje zaprezentowane w Cannes, wyczekiwane premiery nowych filmów, aż po retrospektywę Agnieszki Holland. Wrocławski festiwal otworzył, wyróżniony Nagrodą Jury na tegorocznym Festiwalu w Cannes, film „Io” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. – Bardzo cieszymy się, że marka Dr Irena Eris znalazła się wśród partnerów festiwalu Nowe Horyzonty, stając się nie pierwszy już raz patronem polskiego kina – filmów odważnych debiutantów oraz uznanych autorek i autorów, pokazujących swoje dzieła na najważniejszych światowych imprezach, na czele z Cannes – mówi Marcin Pieńkowski, dyrektor MFF Nowe Horyzonty.
 
Wspieranie bezkompromisowych artystów, którzy mają odwagę opowiadać o świecie na swój niepowtarzalny sposób, w realizowaniu ich ambitnych celów to jeden z kluczowych elementów misji, które realizuje marka Dr Irena Eris.
Marka Dr Irena Eris znalazła się wśród partnerów festiwalu Nowe Horyzonty, stając się nie pierwszy już raz patronem polskiego kina.

Zobacz także