Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

Kobiece turnieje

Dr Irena Eris to marka wrażliwa na piękno i sprzyjająca kobiecości we wszystkich jej odsłonach. Wspiera kobiety w rozwoju ich pasji ma czynny udział w prestiżowych turniejach golfowych, zawodach szachowych, a także z uwagą śledzi ich sukcesy w innych dziedzinach.
Na co dzień dba o urodę i rozszerza klasyczne rozumienie kanonu piękna. Dr Irena Eris angażuje się w sporty szlachetne, doskonalące nie tylko rozwój fizyczny, ale również intelektualny.
Od 2007 roku marka organizuje największy i najbardziej prestiżowy w tej części Europy kobiecy międzynarodowy turniej golfowy dla kobiet – Dr Irena Eris Ladies '
Golf Cup. Turniej jest sklasyfikowany w I kategorii rankingowej Polskiego Związku Golfa. Zgłaszające się do niego zawodniczki udawa­dniają,  że ten elegancki sport jest dostepny. Piękno przyrody sprzyja atmosferze sportowej rozgrywki i stanowi doskonałą okazję do aktywnego odpoczynku. Korzystając z dobrodziejstw bogatej oferty pięciogwiazdkowego Hotelu SPA DR Irena Eris Wzgórza Dylewskie oraz Kosmetycznego Instytutu DR Irena Eris, uczestniczki zawodów mogą połączyć pasję do sportu z najwyższej jakości pielęgnacją, praktykując kompleksowy self-care. Choć golfistek zarówno w Polsce, jak i na świecie jest wciąż mniej niż golfistów, znakomita atmosfera wydarzenia sprawia, że impreza wybija się na tle pozostałych turniejów. To wyjątkowe spotkanie kobiet i golfa.
Na zdjęciu brydżowe mistrzynie Europy 2022 w teamach kobiet – od lewej: Anna Sarniak, Cathy Bałdysz, Danuta Kazmucha, Aleksandra Jarosz, Sophia Bałdysz i Ewa Banaszkiewicz.
Od lat Dr Irena Eris wspiera również królewską grę – szachy. Marka jest partnerem Polskiego Związku Szachowego i Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach 
oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski w Sza­chach Kobiet, a także fundatorem specjalnego funduszu dla najzdolniejszych szachistek. W tego­­rocznych szachowych Mistrzostwach Europy Kobiet zwyciężczynią została ośmiokrotna Szachowa Mistrzyni Polski Monika Soćko. Zawodni­czka jest pierwszą reprezentantką Polski w historii tej imprezy, która zdobyła tak prestiżowe odzna­czenie. Podczas konkursu Soćko wygrała sześć partii i pięć zremisowała, uzyskując ostateczny wynik 8,5 pkt. Wcześniej jako jedna z 30 kobiet na świecie zdobyła najbardziej prestiżowy tytuł w szachach – arcymistrza męskiego. Szef wyszkolenia Polskiego Związku Szachowego Michał Bartel określił Soćko jako najlepszą polską szachistką wszech czasów, która swoim osiągnięciem przejdzie do historii. „Zawodniczka z numerem siódmym wykazała się nie tylko doskonałym przygotowaniem, ale również ogromną pasją i sercem do walki, udowadniając, że historia szachowych sukcesów może być nie tylko inspirującą fabułą serialu, ale również możliwym do wcielenia sposobem na życie” – powiedział.

Kobiety znakomicie radzą sobie również w jeszcze jednej logicznej rywalizacji. Na należącej do Portugalii przepięknej atlantyckiej wyspie Madera, w miejscu urodzenia i dorastania jednego z najlepszych piłkarzy Cristiano Ronaldo, późną wiosną 2022 roku rozegrano mistrzostwa Europy w brydżu sportowym. Reprezentacja Polski zwyciężyła tam między innymi w najbardziej prestiżowej konkurencji kobiecej, czyli rywalizacji teamów. Broniące tytułu, zdobytego cztery lata temu w Ostendzie, Cathy i Sophia Bałdysz (prywatnie matka i córka) oraz Danuta Kazmucha i Anna Sarniak, a także jedna nowa w drużynie biało-czerwonych para: Ewa Banaszkiewicz i Aleksandra Jarosz, okazały się najlepsze wśród 19 zespołów.  
W rozgrywanych na Maderze drużynowych mistrzostwach Europy w brydżu na najwyższym stopniu podium stanęły Polki – brydżowe mistrzynie Europy.

Zobacz także