Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

Ocean wolności

Magnetyzujące fotografie ukazujące surferów, którzy jak tancerze z elegancką lekkością i nonszalancją ujarzmiają gigantyczne fale. Surfing to ich styl życia, a ocean - przybrany dom.
Surfing łatwo kojarzymy ze stereotypami: jego amatorzy są opaleni, pięknie zbudowani, a wszystko odbywa się na tropikalnej, pełnej słońca plaży. Ale wystarczy przyjrzeć się uważniej, a znajdziemy jedną z najbardziej żywych subkultur: od rowerowo-surferskich gangów po nastolatki surfujące w Bangladeszu i artystów rzemieślników tworzących z deski dzieła sztuki.
Jeśli tylko są wystarczająco duże fale, zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie je kochał, niezależnie od tego, jak nietypowa jest lokalizacja. 
​Łączą ich pasja i obiekt namiętności – fale...
Społeczność surferów cechuje jeszcze jedna ważna cecha – duża odpowiedzialność za środowisko naturalne. W pragnieniu zespolenia z żywiołem kryje się potrzeba odnalezienia natury w jej najczystszej postaci, a co za tym idzie – odnalezienia samego siebie.
Surfer, designer i ilustrator Andrew Groves w albumie „Surf Odyssey” wydanym przez Gestalten zebrał hipnotyzujące fotogra e surferów. Powstał unikalny portret subkultury, który nie tylko uwodzi pięknem obrazów, ale także pozwala nam zanurzyć się głęboko w tajemniczym świecie pełnym kreatywności, niezależności, pragnienia wolności.


 

Zobacz także