Sense of Beauty

 Tomasz Ossoliński<br />
i "Shadows" - pokaz<br />
w blasku świec
21.12.2016
Świat Dr Irena Eris

Tomasz Ossoliński
i "Shadows" - pokaz
w blasku świec

To było święto dekadencji. Tomasz Ossoliński pokazał w 13. grudnia br. swoją nową kolekcję "Shadows" przy świetle świec rozstawionych w Forcie Kręglickich w Warszawie. Partnerem pokazu była marka Dr Irena Eris. Modelki prezentowały makijaż wykonany kosmetykami z linii ProVoke.
Pokazy mody Tomasza Ossolińskiego to istna uczt dla zmysłów. Główną inspiracją było tym razem malarstwo Caravaggia. Stąd surowy wybieg oświetlono rozstawionymi u stóp modelek i modeli świecami. Ciepły blask odbijał się od ceglanych ścian i stworzył mroczny światłocień znany z obrazów renesansowych mistrzów. Dzięki temu zabiegowi jeszcze lepiej prezentowała się gra faktur i materiałów, a alabastrowy makijaż podkreślał oniryczną urodę modelek.
Projektant jest bez wątpienia artystą, dekadenckim modowym arystokratą. Na jego pokazy chodzi się jak do galerii sztuki. Nie bywa na nich tłum przypadkowych osób. Podczas modowego misterium,  można spotkać gości, którzy mało kogo zaszczycają swoją obecnością. Mariusz Treliński (współpracujący z projektantem na wielkich teatralnych scenach), Karolina Gruszka, Gosia Baczyńska... Na czerwonym dywanie pojawili się  także Katarzyna Zielińska, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Edyta Herbuś, Joanna Klimas.

Zobacz także