Sense of Beauty

 Ucieczka w tropiki,<br />
Gauguin na Tahiti
 
Świat Dr Irena Eris

Ucieczka w tropiki,
Gauguin na Tahiti

Kolorowy świat tajemniczych polinezyjskich kobiet, tropikalnych owoców i egzotycznych kwiatów kusi, inspiruje i wzbudza tęsknotę za nieznanym.
 
Francuski malarz Paul Gauguin zafascynowany egzotyką zamorskich krajów podróżował od Panamy po Martynikę, próbując zrealizować marzenie życia poza konwencją. Miał nadzieję odciąć się od cywilizacji, którą utożsamiał ze sztucznością i opresją. Kiedy van Gogh podsunął mu pomysł wyjazdu na Tahiti, Gauguin sprzedał na aukcji swoje obrazy i na zawsze pożegnał się z Francją. Na miejscu musiał się  jednak skonfrontować z tym, że zachodnia cywilizacja nawet tam wypiera tradycje i duchowość tubylców. Spodziewał się odkryć egzotyczny raj, w którym można wieść cudowne, proste życie, jednak rzeczywistość nie spełniła jego oczekiwań. Swoją wizję tropikalnego marzenia przelał na płótna, które uczyniły go prekursorem sztuki nowoczesnej.
Na Tahiti urzekło Gauguina surowe piękno krajobrazu, zachwycili prości ludzie żyjący blisko natury. Jego malarstwo nabrało prostoty form i siły wynikającej także z inspirowanych wyspą kolorów.

Tropikalna idylla

Fascynacja tropikalną idyllą zainspirowała projektantów FREYWILLE do stworzenia kolorowej kolekcji Hommage à Paul Gauguin. Bujne i kolorowe motywy Gauguina zostały przeniesione na drogocenną emalię – powstały trzy serie: Polinezja, Tahiti, Bora-Bora.

Gauguin. Podróż na Tahiti (2017)

Film Eduarda Deluca o pierwszej podróży Gauguina na Tahiti to swobodna impresja na temat fascynacji malarza egzotyką. W rolę Gauguina wcielił się charyzmatyczny Vincent Cassel. Warto obejrzeć, chociażby dla sceny, w której Gauguin maluje „Ia Orana Maria”, jeden z jego najpiękniejszych obrazów, w którym godzi się ze swym losem i Bogiem.

Rytuał z Tahitańską orchideą

My też marzymy o niezapomnianych podróżach do krainy rajskiej szczęśliwości.  Otulając  ciało delikatną warstwą balsamu z ekstraktem z orchidei, możemy ukoić pragnienie naszej skóry. Wyselekcjono-wane składniki z tahitańskiej perły i masło shea pozostawią ją cudownie odżywioną i wygładzoną. Przesycone słońcem perłowe drobinki rozświetlające nadadzą jej witalność  i promienny blask.

Wypróbuj też tahitański rytuał oczyszczania i otul swoją skórę zmysłową esencją peelingu. Subtelne kryształki ścierające, zatopione w złotych drobinkach rozświetlających, wygładzają skórę. Betaina w połączeniu z tropikalnym nektarem z czarnej perły Tahiti i orchidei na długo zapewnia uczucie aksamitnej miękkości, odżywia i ujędrnia.

Wyobraź sobie słońce i ciepło rozgrzanych plaż tropikalnych wybrzeży Tahiti. Rozkoszuj się subtelną, złocistą i pełną blasku opalenizną bez konieczności eksponowania skóry na działanie promieni UV. Z radością poddaj się fantastycznej, rajskiej wizji – seria SPA Resort Tahiti intryguje, zaskakuje oraz obezwładnia zmysły urzekającym, egzotycznym zapachem.

Dr Irena Eris, SPA Resort, TAHITI Zmysłowy Peeling do ciała, Rozświetlający Balsam do ciała

Zobacz także