Sense of Beauty

 Ulice Paryża
 
Świat Dr Irena Eris

Ulice Paryża

„Streets of Paris” to kolejny album w serii prestiżowego wydawnictwa teNeues.
Najromantyczniejsze miasto świata oglądamy tu na zdjęciach świetnych, współczesnych fotografów w nieco innej perspektywie, niż skłonni bylibyśmy się spodziewać. Bezprecedensowa kolekcja najpiękniejszych zdjęć z miasta świateł to odświeżona wersja klasycznego albumu o francuskiej stolicy, pełna odniesień do kultury internetu, Instagrama i Snapchata. Jedno z najbardziej barwnych i ciekawych miast Europy, mieniące się bogactwem kultury, sztuki i mody, wymaga przecież wielu perspektyw.
Ernest Hemingway twierdził, że „Paryż to ruchome święto”. Patrząc na te niezwykłe fotografie, rzeczywiście uczymy się celebrować każde spojrzenie rzucone na Miasto Zakochanych.
Nie sposób pokazać jego różnorodność, patrząc oczami jednego fotografa. Dlatego ponad czterdziestu artystów obiektywu przemierzyło Paryż, jego reprezentacyjne aleje, ale także najbardziej ukryte zakamarki, aby uchwycić ducha tego dynamicznie zmieniającego się tygla kulturowego. Rodowici paryżanie i przyjezdni z całego świata  fotografowie nie ukrywają tu swojego silnego przywiązania do stylu obrazowania narzuconego przez wszechobecny internet. Niezależne, często odważne spojrzenia na Sacré-Coeur, Luwr czy wieżę Eiffla tworzą poruszający, sugestywny portret miasta pozbawiony dystansu i zbytniej powagi. Atencja dla szczegółów, ciekawość dla mniej znanych miejsc, nieoczywiste kadry i zabawne pomysły. Oglądamy Paryż, który jest legendą, ale ciągle bardzo żywą.
Kolejna edycja serii ukazującej autorskie wizje ulubionych metropolii w obiektywie różnych fotografów.

Zobacz także