Sense of Beauty

 
Świat Dr Irena Eris

W harmonii z naturą

Zgodnie z ideą holistycznego podejścia do człowieka Hotele SPA Dr Irena Eris  podejmują działania proekologiczne w wielu aspektach swojej działalności. Wspólnie dbajmy o środowisko!
 1. W miejsce toreb ze sztucznego tworzywa wprowadziliśmy wielorazowego użytku, wykonane z naturalnych tkanin.
 2. Zachęcamy gości do wymiany używanych ręczników i pościeli na życzenie, co pozwala zaoszczędzić wodę i energię.
 3. W mniej uczęszczanych strefach zastosowaliśmy czujniki ruchu zapalające światło.
 4. Plastikowe słomki podawane do napojów w barach i restauracjach zastąpiliśmy papierowymi.
 5. W każdym z obiektów są dostępne rowery oraz stacje serwisowe umożliwiające gościom przemieszczanie się po okolicy jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu.
 6. Z myślą o gościach podróżujących samochodami elektrycznymi zainstalowaliśmy stacje ładowania elektrycznego, z których mogą korzystać bezpłatnie.
 7. W pokojach znajdują się czytniki do kart magnetycznych. Wyjęcie karty z czytnika podczas wyjścia z pokoju powoduje wyłączenie prądu.
 8. Uczestnikom konferencji oraz gościom w pokojach serwujemy wodę mineralną w szklanych butelkach.
 9. Podczas plenerowych cateringów i wydarzeń serwujemy jedzenie na naczyniach ekologicznych (z otrębów owsianych) i podajemy drewniane sztućce.
 10. Lunch boxy przygotowujemy w papierowych torbach.
 11. Wspieramy lokalnych producentów, drobnych wytwórców, którzy wytwarzają żywność w sposób ekologiczny. Zamawiamy od nich produkty do naszych restauracji i promujemy je oraz ich wytwórców podczas naszego sztandarowego projektu Dr Irena Eris Tasty Stories.
 12. W naszych restauracjach jest dostępne menu wegetariańskie i wegańskie.
 13. W kuchni używamy wyłącznie jaj pochodzących od kur chowanych na wolnych wybiegach.
 14. Nasi szefowie kuchni kładą nacisk na ochronę dziedzictwa kulinarnego, stawiając na przy-smaki kuchni regionalnej, a wiele z nich przygotowują własnoręcznie – m.in. pieczywo na zakwasie, miód z hotelowej pasieki czy przetwory i kiszonki.
Być eko w dzisiejszych czasach to nie moda, ale wyraz świadomej postawy wynikającej z troski o przyszłość następnych pokoleń

Zobacz także